Po tom, čo kanonier Stano Šesták zavesil po uplynulej sezóne kopačky na klinec, potrebovalo naše A-mužstvo vystužiť útok o kvalitného zakončovateľa. Vedeniu druholigového FK Poprad sa to podarilo, pod Tatry prichádza od 1. augusta srbský útočník Dragan Andrić. Rýchlonohý ofenzívny hráč prichádza do Popradu z konkurenčného MFK Tatran Liptovský Mikuláš, za ktorý v uplynulej sezóne vsietil v 25 zápasoch 10 gólov. Premiéru v drese bielo-modrých orlov si Dragan odkrúti už zajtra v prípravnom zápase v Opave. Pre českého prvoligistu tu bude generálka pred úvodným kolom novej sezóny.

„Som veľmi rád, že v príprave máme možnosť sa stretnúť s kvalitnými súpermi. Na zápas v Opave sa teším, domáci by mali nastúpiť v najsilnejšom zložení, keďže pre nich je to generálka na ligu. Počas týždňa k nám prišiel hrotový útočník Dragan Andrić, ktorý už je v tréningovom procese. V Opave nastúpi v základnej zostave, v lige od 1. augusta, teda od 3. kola,“ prezradil tréner FK Poprad Marek Petruš. Počas prípravy boli v tíme na skúške viacerí hráči, Lukáš Lupták ani Michal Kohút už ale pod Tatrami nepokračujú, keďže vedenie sa rozhodlo ich napokon neangažovať.

FK Poprad - príprava
Káder FK Poprad sa pomaly kompletizuje

káder sa kompletizuje

Naše A-mužstvo má za sebou tri prípravné zápasy s bilanciou dvoch víťazstiev a jednej remízy. Po výhre v Šarišských Michaľanoch (3:2) a remíze v Michalovciach (1:1), triumfovali zverenci trénera Mareka Petruša na ihrisku prvoligovej Karvinej 1:0.

„Priestor sme dali všetkým hráčom. Môžem vysloviť spokojnosť s predvedenými výkonmi i dobrými výsledkami. S prístupom hráčov som bol spokojný, po hernej stránke mužstvo napredovalo. V Michalovciach sme hrali dobrý futbal hlavne v prvom polčase, v Karvinej počas celého zápasu,“ poznamenal kouč bielo-modrých orlov.

Vo všetkých troch dueloch sa strelecky presadil mladý útočník Tibor Slebodník, ktorý sa udomácňuje v A-tíme. „Tešíme sa z toho a smejeme, že sme našli náhradu za Stana. Tibor poctivo pracuje, dostal príležitosť a chopil sa jej. Dáva góly, čo je na útočníka veľmi dôležité,“ doplnil Petruš. V A-tíme naďalej pokračujú ďalší mladí hráči z dorastu Samuel Kuba i Miloš Angelovič, naopak, pre zdravotné problémy musel káder opustiť Marek Luščík. O šancu bojuje aj Tomáš Komara zo Spišského Podhradia.