FK Poprad


Oficiálna stránka

Uštedríme lídrovi z Komárna prvú prehru?

Šláger 8. kola druhej futbalovej ligy sa nepochybne odohrá pod Vysokými Tatrami. V sobotu o 18. hodine nastúpi v popradskom NTC proti domácemu FK Poprad líder tabuľky, v súťaži doposiaľ neporazený KFC Komárno. Našim chlapcom patrí v tabuľke po siedmich kolách piate miesto, keď na vedúcich „lodiarov“ strácajú šesť bodov.

V stredu sa oba tímy predstavili v Slovnaft Cupe, kde si počínali rozdielne. Bielo-modrí orli vyhrali v Spišskom Podhradí 3:0 a postúpili do 5. kola. Komárno prekvapivo zakoplo na ihrisku FK 09 Bacúch, kde po remíze 1:1 prehralo 6:7 na pokutové kopy a z pohára vypadlo.

FK Poprad
Po pohárovom zápase v Spišskom Podhradí nás čaká Komárno

komárno je šťuka ligy

„Žiadna séria netrvá večne a ja pevne verím, že máme na to, aby sme Komárno porazili. Bude to náročný zápas, ale v druhej lige sú také všetky stretnutia. Nikto nám zadarmo nič nedá. Verím, že to dobrým výkonom zvládneme,“ povedal rýchlonohý krídelník FK Poprad Viktor Maťaš. Čakal pred sezónou, že by po siedmich kolách mohlo byť Komárno na čele ligy? „Všetko sa to vyvinulo zaujímavo. Lokomotíva Košice je posledná, my sme sa tiež zo začiatku trápili. Druhá liga má svoju kvalitu a Komárno je v nej momentálne šťuka ligy. Túto sezónu som ich ešte hrať nevidel. Vieme, že majú svoju kvalitu. My ale hráme doma a musíme ukázať srdce a dobrým výkonom potešiť divákov a doviesť zápas do úspešného konca,“ zdôraznil Maťaš.

Päť víťazstiev a dve remízy so skóre 15:4 po siedmich kolách KFC Komárno vzbudzuje rešpekt. „V domácom prostredí chceme získať tri body, aj keď to je ťažký súper. Už pred sezónou sme predpokladali, že budú na horných priečkach tabuľky. Posilnili sa, majú zázemie, pre mňa vôbec nie je prekvapením, že sú medzi prvými tromi mužstvami. Urobili sme si analýzu súpera, vieme, kde sú jeho silné i slabé stránky. Urobíme všetko preto, aby nám zápas vyšiel,“ konštatoval asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. „Momentálna forma nášho mužstva graduje, naším cieľom je pripraviť súperovi prvú prehru v súťaži,“ dodal tréner FK Poprad Marek Petruš.

X