Veľmi smutný bol náš dnešný výjazd na stretnutie 15. kola druhej ligy do Púchova. Bielo-modrým orlom spod Tatier zhoreli krídla po nedôstojnom výkone a po zaslúženej prehre 1:2 odchádzame z ihriska nováčika s prázdnymi rukami. Aj keď by som veľmi rád pochválil naše mužstvo, za predvedenú hru v dnešnom súboji sa to naozaj nedá a bolo by to nielenže neobjektívne, ale ani fér voči všetkým fanúšikom popradského futbalu. Nie, palicu nad týmto mužstvom nelámem. To mi neprináleží a nie je to ani môj štýl. Ale takto sa o ligu nebojuje. Bezprostredne po skončení zápasu bolo počuť z našej šatne poriadny krik. A niet sa čo čudovať, bolo to celkom oprávnené. Je to ale „iba“ šport a zajtra môže byť všetko inak. Už v stredu hráme osemfinálový zápas Slovnaft Cupu doma proti Banskej Bystrici. Ukážme všetkým priaznivom i neprajníkom, že my, FK Poprad, futbal hrať vieme!

Prvý polčas hodnotiť ani nebudem, lebo z našej strany ani nie je čo. V 19. minúte išli domáci do vedenia, keď sa zblízka voči Malecovi presadil Pilát. Prehrali sme ho 0:1 a to môžeme byť radi, lebo Púchov mal ešte ďalšie dve tutovky. V druhom polčase sa naša hra zlepšila a v 73. minúte po centri Zošáka vyrovnal hlavou striedajúci Slebodník. V 78. minúte sme mohli otočiť skóre, avšak Arevalo preloboval nielen domáceho brankára Strelčíka, ale aj jeho opustenú bránu. V poslednej minúte nadstaveného času zariadil domácim víťazstvo Mráz, ktorý dorazil brankárom vyrazenú loptu do siete Maleca.

FK Poprad - Slebodník
Tibor Slebodník v Púchove skóroval

hlasy po zápase

Vladimír Cifranič (tréner MŠK Púchov): „Pre nás je to veľmi dobrý výsledok, zlomili sme zápas v 92. minúte. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý bol z našej strany lepší, herne to bolo v poriadku, dali sme gól, mali sme tam ďalšie dve – tri šance, ktoré sme nevyužili. Druhý polčas sme stratili iniciatívu a súper bol lepší, zaslúžene vyrovnal. Na konci sa k nám priklonilo šťastie, zlomili sme to húževnatosťou a bojovnosťou. Stála dnes proti nám veľká kvalita, hrali sme s mužstvom, ktoré minulú sezónu hralo baráž o postup do ligy. Nesmieme sa nikoho báť, musíme hrať aktívne, chalani sa presvedčili o tom, že aj nasadením a bojovnosťou sa to dá zlomiť.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Prvý polčas bol zlý, smerom dopredu sme boli bezzubé mužstvo, bez nejakej vyloženej šance. V druhom polčase po dohovore a preskupení hráčov sa to zlepšilo. Vyrovnali sme a v závere, keď sa lámal chlieb, sme inkasovali hlúpy gól. Ešte za stavu 1:1 sme mali najväčšiu šancu zápasu, keď Enzo prestrelil prázdnu bránu. Ten bod sme si už mali uhrať. Potrebujeme lepší rozbeh do zápasov, lepší prvý polčas, ktoré nám nevychádzajú.“

Tibor Slebodník (FK Poprad): „Bol to boj, ihrisko nebolo ideálne, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. V prvom polčase sme si v podstate nevytvorili žiadnu šancu, iba nejaké pološance. V tom druhom to bolo lepšie, ale tiež to nestačilo.“