fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Turnaj U19: Memoriál Štefana Krála

Počas posledného víkendu novembra sa na umelej tráve ihriska vo Veľkej uskutočnil futbalový turnaj starších dorastencov, ktorý poctili svojou účasťou významné slovenské kluby a nechýbala ani zahraničná účasť.

vysledky

Turnaj sa konal v komornej spoločnosti štyroch tímov, a to MŠK Žilina, ŽP Šport Podbrezová, Akademia Sandecja Nowa Sazc a nechýbal ani domáci FK POPRAD.

Pre FK POPRAD bol turnaj výbornou možnosťou pre konfrontáciu s celkami, ktoré patria do prvých líg vo svojich kategóriách. Podbrezová a Žilina sa radia k slovenskej dorasteneckej špičke a Nowy Sacz zase k najlepším tímom našich severných susedov.

img_4105

Turnaj prebiehal systémom „každý s každým“ a družstvá tak odohrali po dva zápasy v sobotu a jeden v nedeľu. Hralo sa plných 90 minút. Aj napriek drsnému počasiu, ktoré bolo najmä v posledný deň turnaja jasnou predzvesťou tatranskej zimy, mali možnosť diváci sledovať pozoruhodné športové výkony zúčastnených celkov.

img_4033

Turnaja sa zmocnila Žilina, ktorá potvrdila úlohu favorita a zdolala všetkých svojich súperov. Druhá Podbrezová podľaha jedine svojmu ligovému súperovi a poradila si s poľským celkom i s FK POPRAD. Zaujímavým duelom bol práve zápas Poliakov, proti našim zverencom, ktorí ukázali pohľadnú hru a podarilo sa im dva krát skôrovať. Posledným presným zásahom zápasu bola hlavička domáceho celku, ktorá sa od konštrukcie efektne odrazila za bránkovú čiaru a domáci sa tak na záver duelu tešili z cennej remízy 2:2. V ďalších stretnutiach sa im žiaľ už nepodarilo skórovať a ako domáci celok si nakoniec z turnaja odniesli čestné štvrté miesto. Tretí boli dorastenci z poľskej Akademie Sandecja Nowy Sacz, ktorí nás v boji o tretie miesto predbehli o skóre. Druhá priečka patrila prvoligovej Podbrezovej, ktorá podľahla len favorizovanej Žiline.

img_4163

Turnaj bol nielen kvalitným športovým podujatím, ale aj príležitosťou spomenúť si na významného futbalistu, pána Štefana Krála, ktorý sa roky venoval popradskej mládeži a okúsil aj prácu s „A“ mužstvom Popradu. Pán Král venoval celý svoj život futbalu. Bol hráčom Slovana Bratislava, no neskôr sa oženil práve pod Tatry a tu odovzdával svoje veľké futbalové skúsenosti mladším. Okrem najvyššej federálnej ligy okúsil aj prestíž európskeho rangu, keďže zasiahol do niekoľkých zápasov Pohára víťazov pohárov. Dva krát sa mu podarilo vyhrať Československý pohár a zapísal sa aj medzi reprezentantov ČSSR. Tesne po odchode na dôchodok nás však náhle naveky opustil. Zanechal však odkaz svojho odhodlania a obetavosti pre rozvoj futbalu a zato mu patrí naša spomienka a vďaka.

img_4152

X