fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Poprad, 3-4. 12. 2016

Prvú sobotu decembra sme privítali na umelej tráve vo Veľkej, vzácnych hostí z Krakowa, Ružomberka a Žiliny. Víkendový turnaj nadviazal na miulotýždňovú akciu staršieho dorastu a pod názvom MEMORIÁL FRANTIŠKA PETRÁŠA priniesol zaujímavé duely mladších dorastencov na pôde pod Tatrami.

img_4502

Pán František Petráš, ktorému sme chceli aj týmto turnajom vzdať hold, odišiel na večný odpočinok v roku 2015. Do posledných chvíľ so záujmom sledoval výkony našich mužstiev a ešte počas minulej sezóny sedával na tribúne NTC a povzbudzoval tím seniorov, ktorému kedysi diktoval tempo ako piliér organizačnej stránky klubu.

Pán Petráš bol známy predovšetkým ako človek, ktorého zanietenie a organizačné schopnosti hnali vpred mužstvo Popradu, ešte v časoch najvyšej národnej ligy. Bol jedným z tých, ktorí sa svojou prácou pričinili o postup do tejto prestížnej súťaže. V Poprade a klube je známy ako človek s povesťou zanieteného futbalového manažéra. Dnes si na neho spomíname turnajom, ktorý nesie jeho meno.

Priamo na ihrisku o ňom mladším generáciám porozprávali bývalí funkcionári klubu, páni Tkáč a Balasko a medzi pozvaných patrila aj pani Petrášová, manželka zosnulého pána Petráša.

img_4527

Rovnako ako pred týždňom, na turnaji dominovala Žilina a podarilo sa jej z Popradu odniesť už druhú korisť popradských dorasteneckých turnajov roka 2016. Druhé miesto si vybojovali hostia z Krakowa, ktorí zdolali o jeden gól prvoligových ružomberčanov a tak si „ruža“ odniesla z Popradu pekné tretie miesto.

memorialu17

Domáci FK POPRAD zbieral na turnaji v prvom rade skúsenosti a v náročnej konkurencii sa mu nepodarilo strhnúť na svoju stranu žiadne víťazstvo a ostal tak na štvrtej priečke, no z turnaja si mužstvo pod vedením Antona Kočiša odnáša výborné skúsenosti do ďalších futbalových súbojov.

img_4626

Turnaj sa opätovne tešil priateľskej atmosfére a zúčastnené družstvá a diváci si aj napriek chladnému podtatranskému počasiu vychutnali skvelé futbalové výkony, ktoré dosahovali vysokú mládežnícku futbalovú kvalitu.

img_4578

X