Bielo-modrí orli spod Tatier budú zimovať na 4. mieste druholigovej tabuľky. Zverenci trénerského dua Marek Petruš – Ivan Lapšanský získali v jesennej časti súťaže v 17 zápasoch 31 bodov. Na vedúcu dvojicu Banská Bystrica – Dubnica strácame sedem bodov, na tretiu Skalicu štyri. V tabuľke pravdy sme na plus štyroch bodoch, pre porovnanie Banská Bystrica a Dubnica majú plus jedenásť, Skalica plus osem.

Pred začiatkom sezóny nastala v kádri nášho A-mužstva obmena. Najväčším oslabením bolo ukončenie aktívnej hráčskej kariéry bývalého slovenského reprezentanta Stana Šestáka, ktorý v našom klube ostal, ale už ako športový riaditeľ a viceprezident FK Poprad pre seniorský futbal. Jesennú časť súťaže sme si rozmenili na drobné s hlavným trénerom A-tímu Marekom Petrušom.

FK Poprad - Junior
Lopez Da Silva Junior – FK Poprad

Marek, máme za sebou jesennú časť súťaže, v ktorej sme získali v 17 zápasoch 31 bodov a zimovať budeme na 4. mieste tabuľky. Ako ju hodnotíš?

Samozrejme, posledné tri zápasy nám nevyšli ako by sme chceli. Ak by sme v nich získali o štyri body viac, bolo by to k spokojnosti. V porovnaní s minulým rokom sme získali na jeseň o jeden bod viac. V tabuľke pravdy sme boli vlani na nule, teraz máme plus štyri body. Na jar je tak stále o čo hrať. Posledné zápasy ale, samozrejme, mrzia.

Museli ste pred začiatkom sezóny zmeniť herný štýl mužstva po tom, keď skončil ako hráč Stano Šesták?

Pred sezónou skončili v tíme viacerí hráči – Šesták, Palša, Holiš, Hric, počas sezóny Streňo. Viacerí z nich boli nosnými hráčmi. Naopak, do mužstva prišli Andrić, Junior, Arthur, Jančak, z B-mužstva Dzurjo a dorastenec Olejník. Mužstvo sa vhodne doplnilo, samozrejme, nahradiť Stana Šestáka nebolo ľahké. Určite nám chýbali hlavne jeho góly. Dragan Andrić sa síce stal so šiestimi gólmi našim najlepším strelcom, ale dôležité bodové góly Šestáka chýbali. Spôsob hry sme po odchode Šestáka vôbec nemenili, hrali sme stále rovnako. Na jeho pozíciu hrotového útočníka prišiel Andrić. On prišiel ako kanonier a koncový hráč.

Zapadli noví hráči, ktorí prišli, do kolektívu? Naplnili tvoje očakávania?

Najviac nám pomohol Lopez Da Silva Junior, ktorý mal počas celej jesene stabilné výkony. Dal aj štyri góly po štandardných situáciách, on určite naplnil moje očakávania. To isté by som mohol povedať aj o Draganovi Andrićovi, škoda, že nemohol hrať úvodné dva zápasy a v závere sa zranil. Aj mladý Jančak celkom slušne zapadol do kolektívu.

Pristavme sa bližšie pri mladých hráčoch. Ako hodnotíš ich účinkovanie?

Chceli sme dať šancu aj mladým chlapcom, lebo takto to bolo povedané aj od prezidenta klubu. Jedným zo sezónnych cieľov bolo dávať šancu mladším hráčom. Najviac minút odohral Tibor Slebodník, v úvode mal celkom dobrú formu, lenže z jeho pozície chýbali góly. V jeseni strelil jeden gól v druhej lige a dva v pohári, na mladého chlapca je to dobré, ale od útočníka sa čaká viac gólov. Jeho výkonnosť ale bola výborná. Stano Olejník si musel prevažne plniť povinnosti v staršom doraste, kde patrí medzi lídrov. Keďže zápasy sa väčšinou prelínali, veľa príležitostí nedostal. Na Slovane nám gólom pomohol k zisku bodu. Dzurjo dostal príležitosť iba v pohárových stretnutiach. Väčšinu svojich zápasov odohral v B-mužstve. Zabudnúť netreba na Sama Kubu, ktorý sa v príprave javil veľmi dobre, v úvode hrával v základnej zostave, žiaľ, potom sa vážne zranil v dorasteneckom zápase.

V bráne bol počas celej jesene jasnou jednotkou skúsený Ján Malec, ktorý odchytal prakticky celú jeseň. Dvojica Knurovský – Pohoriliak dostala šancu iba v slovenskom pohári. Ako hodnotíš výkony brankárov?

Po minuloročnej sezóne dostali všetci brankári rovnakú šancu. Najlepšiu prípravu, aj tréningový proces, mal Jano Malec, ktorý sa jej chytil a počas celej jesene mal vyrovnanú formu. Samozrejme, v niektorých góloch mal prsty aj on, ale bol oporou, o čom svedčí aj najmenší počet gólov v súťaži.

V úvodných desiatich kolách jesene sme osemkrát vyhrali, iba dvakrát prehrali a získali 24 bodov. Naopak, v ostatných siedmich dueloch sme získali iba sedem bodov za dve víťazstvá, jednu remízu a až štyri prehry. Čím si to možno vysvetliť?

Zlom nastal v 11. kole, kde sme prehrali v Bardejove. Bol to smolný zápas, v ktorom sme nedali penaltu a následne sme inkasovali vlastný gól. Nasledovala nešťastná domáca prehra so Žilinou B. Potom sme zvládli dva zápasy v Šamoríne a doma s Ružomberkom B, takže žiadna extra kríza to nebola. Posledné tri zápasy nám nevyšli, v Púchove, aj doma s Podbrezovou sme prehrali gólom v nadstavenom čase.

4. FK Poprad 17 10 1 6 26:16 31