FK Poprad


Oficiálna stránka

V novom školskom roku 2018/2019 môžu deti narodené v rokoch 2007 a 2008 začať navštevovať skutočnú futbalovú triedu a užívať si tak množstvo benefitov. Podmienkou je zvládnutie talentových skúšok a preukázanie talentu v rôznych disciplínach. Pre tých, ktorí majú radi futbal a chcú sa mu venovať, je naša futbalová trieda fantastickou príležitosťou.

Vo štvrtok 19. apríla sa v športovom areáli ZŠ s MŠ Aurela Viliama Scherfela v Poprade-Veľká uskutočnilo 1. kolo talentových skúšok.

„Pokračujeme v úspešnom projekte, ktorý odštartoval pred dvoma rokmi. Sľubujeme si od toho, že okrem našich chlapcov pritiahneme do FK Poprad aj chlapcov z iných klubov. Chceme si chlapcov otestovať, ich pohybovú kultúru, ale aj ich špecifické zručnosti čo sa týka samotného futbalu. Ak chceme byť medzi najlepšími klubmi na Slovensku, musíme v tomto smere pokračovať. Musíme ísť do kvality a mať tu najlepších hráčov z tohto regiónu,“ povedal športový riaditeľ mládeže FK Poprad Martin Pohlod.

talentovky
2. kolo talentových skúšok sa uskutoční 10. mája

rôzne disciplíny

Všetci prihlásení absolvovali tieto disciplíny: žonglovanie, slalom s loptou, rýchlostné testy, prekážková dráha, prípravná hra.

„Chlapci majú pred sebou desať testov, z toho tri sú rýchlostné. Ďalej sú to technické, koordinačné a je tam aj trošku sily. Je tu päť úplne cudzích chlapcov, o ktorých sme nevedeli, čo je fajn, tešíme sa z toho. Štandardne sa otvorí jedna trieda, verím, že bude naplnená tými najlepšími,“ doplnil tréner FK Poprad U15 Jozef Vernarec.

Počas budúceho školského roka čaká vybraných uchádzačov do futbalovej triedy 5. ročníka športová príprava s profesionálnymi trénermi a turnaje nielen na Slovensku.

2. kolo talentových skúšok sa uskutoční v areáli Poprad-Veľká 10. mája. Ak si sa ešte stále nerozhodol, neváhaj a príď si to vyskúšať.