fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Vážení čitatelia Magazínu FK POPRAD,

(príhovor zo zápasového magazínu zo dňa 12. 11. 2016)

dnes mám tú česť prihovoriť sa Vám na úvodných stránkach tohto magazínu, čo si mimoriadne, vzhľadom na svoj vek a krátke pôsobenie v FK POPRAD vážim. V klube sa od jari tohto roku starám o mediálne výstupy pre FK POPRAD a mám tak možnosť do istej miery zasahovať do budovania marketingovej stratégie tohto klubu.

V FK POPRAD som našiel asi dve zásadné veci, ktoré mám počas svojej práce neustále na zreteli. Tou prvou je zodpovednosť za svoju prácu, ktorá spočíva v prezentácií klubu v mediálnej oblasti a vo vytváraní komfortného informačného servisu pre fanúšikov i širokú verejnosť. Tou druhou vecou je taký zvláštny boj, ktorý práve mediálny a marketingový úsek pociťuje ešte skôr ako verejnosti mediálny výstup ponúkne. Klub, do ktorého som prišiel, ma prekvapil systémom práce a profesionalitou. Počas vysokej školy a krátko po nej som mal možnosť aktívne pracovať na niekoľkých vrcholových marketingových, či umeleckých projektoch, ktoré si vyžadovali vysokú formu prezentácie. Musím sa priznať, že po príchode do FK POPRAD som opäť prišiel do prostredia, ktorému záleží na kvalite. Nie len na kvalite hry, ale na kvalite pracovného prostredia, vzťahov a na kvalite odvedenej práce aj mimo ihriska.

To čo ma však ako človeka, ktorý sa v klube ocitá ako nováčik, zaráža, sú akoby dva ostrovy, ktoré ťahajú za opačné konce povrazu. Problém športu na Slovensku sú vo všeobecnosti peniaze. Borí sa s tým každé športové odvetvie a futbal detto. FK POPRAD však má to šťastie, že má svojich sponzorov, partnerov a finančného garanta. Ak sa však nájdu peniaze a klub má svoju finančnú stabilitu a všetko by mohlo spieť k dobrej a prajnej atmosfére, vynárajú sa čudesné hlasy a tendencie, ktorým prestávam rozumieť. FK POPRAD prechádza zásadným štádiom svojho vývoja a preto je práve táto etapa klubu kľúčová. Práve v štádiu, kedy v meste Poprad vychádza slnko nad ďalším vývojom futbalu, prichádzajú mnohé reakcie a opozitná nálada, ktorá tvorí dusnú atmosféru a je to jednoducho cítiť. V klube si veci hovoríme na rovinu a preto budem aj ja fér voči čitateľom o podelím sa o to, čo cítim. Nový tréner mužov, pán Šturma sa ma cestou na zápas do Rimavskej Soboty opýtal, prečo má klub toľko neprajníkov a čo sa to tu vlastne deje… Pán Šturma, človek, ktorý s nami trávi druhý mesiac to cíti veľmi intenzívne.

(Nielen)Komentáre na internete riešia systém hry, prácu trénerov, príchody a odchody hráčov do klubu, minulosť v kontraste so súčasnosťou a podobne. Kým znejú zvláštne neprajné výlevy, ja si budujem vzťah a pociťujem vďaku k fanúšikom, ktorí sa tešia z toho, že hrávame pod zažatým svetlom vo večernej atmosfére Popradu, ktorí neustále sledujú náš informačný servis a veľmi kultivovane a slušne, pod svojím menom, prispievajú do diskusií, vážim si tých, ktorí poznajú, že všetko veľké sa rodí s ťažkosťami a dlhodobou prácou a teším sa z tých, ktorí si vedia vážiť, že sa futbalu prišiel niekto seriózne venovať, vzal si na svoje plecia zodpovednosť a stojí vo vetre, ktorí fúka niekedy veľmi zvláštnym smerom.

Priatelia, sú tu veci, ktoré neviem pomenovať, ale cítim, že sa dejú. Cítim však ešte jedno, že tento klub svoju prácu nechce robiť povrchne a nechce byť priemerný. Zázemie pre túto prácu sa buduje veľmi náročne a potrebuje dôveru, o ktorú sa môže oprieť. FK POPRAD má v súčasnosti vyhliadky a motiváciu, ktoré sú podložené finančnou stabilitou. Výsledky nás možno netešia každý a jeden týždeň, no to čo by nám malo robiť radosť je fakt, že je nastolený systém práce, podporený odborníkmi vo svojom odbore. Ak všetci potiahneme za jeden koniec a vytvoríme prajnú atmosféru a štadión sa začne zapĺňať, o to skôr môžeme vytvoriť klub, ktorý bude váženým, zodpovedným a kultúrnym miestom, ktoré urobí kvalitnú službu tejto spoločnosti.

Lukáš Marhefka

X