Skalica nás doma porazila 2:0 a putuje tak do finále Slovenského pohára. Faktom je, že sa im podarilo dvakrát skórovať a tak s výsledkom dvojzápasu 2:1 doplnili finálovú dvojku, ktorá sa predstaví 1. 5. 2017 v popradskom NTC. Skalica bude čeliť legendárnemu Slovanu Bratislava, najčastejšiemu víťazovi tohto turnaja.

Skalica herne dokázala ustáť výhodu Popradu a takticky zvládla duel lepšie. Popradu stačil na postup jediný gól, ktorý sa nám však nepodarilo streliť. Jeden uznaný nebol a to vďaka tomu, že brankár, ktorý sám spadol, bol na pohľad zmierený s gólom, ale dôvod na radosť sa našiel, keďže bol na neho odpískaný faul a tak čisté konto ostalo čistým. Ten ďalší sme už všetci videli v bráne, ale žiaľ v ceste stála konštrukcia brány a to hneď dvakrát po sebe. Náš súper dominoval aj v kombinácii a dokázal nás zatlačiť do nepríjemných situácií. FK Poprad v semifinálovom dueli však taktiež hrýzol do poslednej minúty, no bez úspechu v podobe gólu. To, že súper uhral v ťažkej pozícii postup do finále treba uznať, kvalitu súpera na ihrisku je potrebné rešpektovať a športový výkon je správne pochváliť, mrzí ma však, že zo zápasu som odišiel smutný najmä pre mimoihriskové udalosti.

Už od začiatku pôsobili chlapci, podávači lôpt, ako dobre zorganizovaná partia, ktorá podávala svojím hráčom loptu do ruky a našim ich kotúľala slimačím tempom po zemi. Povedal som si, fajn, veď sú to chlapci, ktorí fandia a chcú svojich Skaličanov vidieť vo finále… Postupne som obchádzal ihrisko a to, čo sa dialo na krajoch, sa dialo aj za bránou. Dorazilo ma však, keď rozcvičujúci hráč prišiel dávať pokyny chlapcom za bránou. Aby lopty skryli za reklamný banner a tvárili sa, že sa zrazu vyparili. Takto vplývajú profesionálni hráči na mládež, z ktorej majú raz vyrastať charakterní športovci. Ako chceme budovať nejakú kultúru futbalu v tejto krajine, ak deti nabádame k neférovosti a vlastnými postojmi v postavení profesionálneho hráča, ktorý má byť vzorom pre mládež, legitimizujeme smiešne a primitívne chovanie. Vtedy som pochopil, že chovanie chlapcov podávačov je zrejme naordinované a Skalica taktizovala aj v práci s deťmi.

Vladimír Kúkoľ, ktorý len nedávno hrával prvú ligu v Myjave vo svojich tridsiatich rokoch, polhodinu po zápase skonštatoval, že také prostredie ako v Skalici ešte nezažil a neštítil sa povedať slová ako primitivizmus a neúcta k súperovi. Tréner Skalice, pán Kostelník, ktorý po zápase v Poprade nenašiel dostatok korektnosti, aby prišiel pred novinárov, mi na otázku svojej absencie na popradskej tlačovke odpovedal, že tam neprišiel, lebo by snáď povedal niečo, za čo by mohol dostať nejaký trest. Vyhrotená konverzácia po prehranom zápase mu teda neprišla vhodná, lebo by sa necítil komfortne a s vývojom na ihrisku v Poprade nesúhlasil. Zato pred zápasom v Skalici sa zachoval skutočne ako muž, ktorý stojí o kultúru futbalu a záleží mu na fair-play. Vedel, že Stanislav Šesták je ten, ktorý mu môže zbúrať jeho taktický sarkofág, ktorý vybudoval nad celým domácim duelom… Bývalého reprezentanta a rešpektovanú hviezdu slovenského futbalu si hrdinsky vystriehol pred duelom a počastoval ho svojimi dojmami zo Stanovho súkromného života. Tlačovka potom musí chutiť o to lepšie a s účasťou sa počíta.

Viac o nešportovom verbálnom útoku trénera Skalice, na Stanislava Šestáka, prezradil prezident FK POPRAD, Roman Dvorčák:

„V prvom rade chcem všetkym fanúšikom FK Poprad poďakovať za to, že nám držali palce a boli v tomto zápase s nami. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj ďalej. Nie sme žiadni ufňukanci, ktorí sa po prehranom zápase budú vyhovárať alebo sťažovať. Zápas sme prehrali. Príčiny prehry budeme analyzovať a chyby budeme riešiť. Musím sa ale zastať skvelého človeka a futbalistu, ktorý pre slovenský futbal spravil viac ako všetci funkcionári MFK Skalica. To, čo si dovolil tréner domáceho mužstva voči Stanovi Šestákovi pri nástupe hráčov, nenecháme bez odozvy. Podávame podnet na SFZ o prešetrenie celej udalosti a žiadame zväz o exemplárny trest pre pána Kostelníka. Je neakceptovateľné nielen pre samotného hráča, pre náš klub, ale predovšetkým pre všetkých fanúšikov a hráčov na Slovensku, aby takýto človek viedol „ligový“ klub. Jeho chovanie, vulgárne nadávanie reprezentatovi SR, vulgarizmy na adresu jeho najbližších 3 minúty pre zápasom, jeho nemravný monológ smerom k hráčovi s veľkým H, nemá so športom, fair play, etikou, úctou nič spoločné. Človek s takýmto správaním nemá čo robiť na lavičke „ligového“ klubu. Okrem disciplinárneho riešenia, klub podnikne aj právne kroky na ochranu osobnosti skvelého hráča a úžasného človeka, akým Stanislav Šesták je.“