FK Poprad


Oficiálna stránka

Starší dorastenci FK Poprad kategórie do 19 rokov majú za sebou sústredenie v Dunajskej Strede (27.1. – 3.2.), počas ktorého odohrali aj štyri prípravné zápasy s kvalitnými súpermi. Zverencov hlavného trénera Jána Blaháča a jeho asistenta Mareka Herčuta postupne preverili Zlaté Moravce (1:1), Nitra (0:6), Lokomotíva Trnava (1:3) a na záver sústredenia domáca Dunajská Streda (1:1).

FK Poprad U19
Počas sústredenia odohrali Popradčania štyri zápasy

Zlaté Moravce, Dunajská Streda

„Prvý zápas patril k tým najslabším, ktoré sme odohrali. Naopak, ten posledný bol náš najlepší. Boli tam veľké rozdiely, čo sa týka nasadenia, kvality hry, presnosti prihrávok, hlavne otváranie hry v rýchlosti prechodovej fázy. Hlavný rozdiel bol v systémových veciach, nielen pri tom ako otvárať hru, ako viesť útok, ale hlavne po strate lopty robiť presingové situácie. Toto bol veľký rozdiel medzi prvým a posledným zápasom. Keď porovnám tieto dva duely na úvod a koniec sústredenia, v tom prvom sme boli maximálne sklamaní, naopak, v tom poslednom sme boli veľmi spokojní s predvedenou hrou. Pozitívom je, že aj keď chlapci už mali všetko odtrénované, aj pod tlakom únavy pracovali veľmi dobre. Ukázali charakter a posledný zápas odohrali vo veľkom štýle,“ zhodnotil úvodný (Zlaté Moravce 1:1) a záverečný (Dunajská Streda 1:1) duel počas sústredenia na juhu Slovenska tréner FK Poprad U19 Ján Blaháč. Medzi týmito dvoma súbojmi odohrali bielo-modrí stretnutie s Nitrou (0:6) a Lokomotívou Trnava (1:3).

FK Poprad U19
V Dunajskej Strede našiel FK Poprad U19 výborné podmienky

Nitra, Trnava

„Tieto dva zápasy nám výsledkovo nevyšli. Herne bol z našej strany omnoho lepší duel v Nitre. Mali sme tam veľa osobných a rýchlostných súbojov. Súper nám nenechal priestor. Hrali sme proti kombinovanému tímu juniorky a 19-ky Nitry. Sú to chlapci, ktorí boli vlani majstri Slovenska vo svojej kategórii. Tento zápas nám dal strašne veľa a určite splnil svoj účel. Sme veľmi radi, že sme ho mohli odohrať. Zápas s Lokomotívou Trnava bol špecifický v tom, že sme mali hru pod kontrolou, tvorili sme hru. Chceli sme hrať to, čo sme si povedali. Finálna fáza však bola veľmi slabá, vytvorili sme si šance, no nedokázali sme dať gól ani z vyložených príležitostí. Súper využil tri naše chyby, ktoré sme urobili. Keď to hodnotím celkovo, lepšie sa nám hralo proti kvalitnejším súperom, prvoligovým, ako tým druholigovým. Proti silnejším súperom sme pôsobili lepším herným dojmom,“ bilancoval ďalej Blaháč.

V Dunajskej Strede našli Popradčania výborné podmienky po všetkých stránkach. „Podmienky boli fantastické. Aj touto cestou sa chcem poďakovať domácemu tímu z Dunajskej Stredy, že nám vyšiel maximálne v ústrety. Trénovali sme na kvalitných ihriskách, k dispozícii sme mali posilňovňu. Absolvovali sme aj individuálne pohovory s hráčmi, mali sme mítingy, videorozbory zápasov. Išlo aj o stmelenie kolektívu. Poďakovanie patrí aj nášmu prezidentovi, že sme to mohli všetko absolvovať,“ dodal na záver Ján Blaháč.