FK Poprad


Oficiálna stránka

V dňoch 5. až 9. marca absolvovali mladší dorastenci FK Poprad kategórie U16 a U17 päťdňové sústredenie v Korni. V Korni je športová hala s umelým povrchom, v blízkosti penzión Kriváň, kde Popradčania bývali. Našli tam na tréning, regeneráciu a stmelenie kolektívu výborné podmienky. Bielo-modrí absolvovali sedem tréningových jednotiek a odohrali dva zápasy.

„Každý deň sme mali možnosť využiť regeneráciu priamo v penzióne. V tréningu sme sa sústredili na zakladanie hry v hernom systéme 4-3-3, keďže jarná časť sa nám blíži. Zápasy, ktoré sme odohrali, boli celkom slušné a tým, že je to hala menších rozmerov na zápas 11:11, sme sa s tým dobre dokázali vyrovnať. Hra bola rýchla a dynamická,“ bilancoval tréner FK Poprad U17 Anton Kočiš.

FK Poprad U17
Mladší dorastenci FK Poprad počas sústredenia v Korni

Nad Kysuckým Novým Mestom vyhral FK Poprad 5:2, góly: Dominik Maliňák 2, Dragoš, Kubus, Kubis a nad Čadcou 4:2, góly: Dominik Maliňák 2, Gardoš, Kubis.

„Absolvovali sme spoločný bowling, pohovory s hráčmi, chlapci pri sledovaní zápasov Ligy majstrov dostali aj úlohy. My ako tréneri a aj hráči si toto sústredenie veľmi pochvaľovali a touto cesto sa chceme poďakovať prezidentovi klubu Romanovi Dvorčákovi a športovému riaditeľovi mládeže Martinovi Pohlodovi, že nám umožnili to absolvovať. Verím, že budeme môcť takéto sústredenie ešte aj v budúcnosti absolvovať,“ dodal Anton Kočiš.

FK Poprad – Lipany 2:2

Góly: Antal, Dragoš (z 11 m).

Tréner Anton Kočiš: „Po sústredení sme odohrali celkom dobrý zápas, na chlapcoch bolo vidieť trochu únavu. V prvom polčase sme boli lepší, vytvorili sme si šance, ktoré sme nedokázali premeniť. V druhom polčase po chybách jednotlivcov a brankára sme prišli o víťazstvo.“

FK Poprad – L. Mikuláš 6:0

Góly: Kubus 2, Lopušek, Recičár, Pavlovič, Štefan Kollár.

Tréner Anton Kočiš: „Odohrali sme predposledný prípravný zápas pred prvým jarným kolom. Chlapci hrali s chuťou, vypracovali sme si ešte asi päť ďalších šancí, ktoré ostali nevyužité.“