FK Poprad


Oficiálna stránka

Starší žiaci FK Poprad kategórie do 15 rokov aj tento rok prijali pozvanie na II. ročník futbalového turnaja mládeže (U15) „O pohár Vysokých Tatier“ pod záštitou primátora mesta Vysoké Tatry Jána Mokoša.

V termíne od 9. do 11. augusta v Tatranskej Lomnici na štadióne s prírodnou, ale aj umelou trávou striedavo súťažilo desať družstiev. Prvoligoví FC Nitra, FC Spartak Trnava, ŠK Slovan Bratislava, MFK Ružomberok, MŠK Žilina, FK Jupie Banská Bystrica – Podlavice, FC DAC 1904 Dunajská Streda, český 1. FC Slovácko, FK Poprad a nedošlý AS Trenčín. Hracím systémom boli zápasy každý s každým raz 35 minút v priebehu troch hracích dní. Organizátor turnaja ocenil a vyhodnotil len prvé tri miesta. Víťazom sa stal Ružomberok, druhá skončila Nitra a tretia Trnava. Naše družstvo pasované za domáce naozaj vo veľmi vážnej konkurencii relatívne obstálo. Aj keď dokázalo s favoritmi ako Ružomberok remizovať, nezaznamenalo ani jedno víťazstvo. V súčte bodov získalo štyri body za štyri cenné remízy.

FK Poprad U15
FK Poprad U15

Tomáš Koterba (tréner FK Poprad U15): „S defenzívnou činnosťou môžem vysloviť spokojnosť, nakoľko aj ostatní tréneri vybrali za najlepších hráčov Popradu našich obrancov Filipa Ďatľa a Samuela Dianovského. V ofenzíve potrebujeme buď ešte vhodne doplniť alebo ešte tvrdšie popracovať. Verím, že turnaj a aj jeho pobytová forma prispela k tomu, že na ligové zápolenia budeme pripravení.“