FK Poprad


Oficiálna stránka

Druhé a tretie miesto obsadili mladší žiaci FK Poprad kategórie U13 na domácom turnaji FK Poprad U13 Cup, ktorý sa v nedeľu uskutočnil v Aréne Poprad. Víťazom sa stali chlapci z Humenného.

Na turnaji sa predstavilo osem tímov z východného i stredného Slovenska, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Najlepšie dva celky z každej skupiny postúpili do skupiny o 1. až 4. miesto, ostatné do skupiny o 5. až 8. miesto, pričom výsledky postupujúcich tímov sa prenášali.

FK Poprad U13
Chlapci predviedli bojovné výkony

Boris Rigo (tréner FK Poprad U13): „V nedeľu v popradskej Aréne sme organizovali halový turnaj za účasti ôsmich družstiev. Mladí popradskí futbalisti postavili dve výkonnostne rovnaké družstvá. Teší ma, že všetci hráči, ktorí nastúpili, odovzdali svoje maximum. Na ihrisku sme videli viacero zaujímavých stretnutí. S mojim kolegom Dušanom Rennerom sme sa snažili hrať útočný futbal s vysokým napádaním súpera už na jeho polovici. Chlapci potešili výkonmi svojich rodičov, ktorých sme vo veľkom počte privítali na tribúne. Aj keď na konci turnaja sme zažili krátke sklamanie po finálovej prehre s Humenným, turnaj hodnotím vysoko pozitívne tak po športovej, ako aj organizačnej stránke. Hra v hale nám odkrýva aj niektoré technické nedostatky, ktoré sa u chlapcov v tomto veku ešte vyskytujú, ale preto vieme, na čom musíme v tréningovom procese popracovať. Ďakujem rodičom Orságovi, Kurajovi a Svistákovi za organizačnú pomoc.“

Výsledky – skupina A: FK Poprad bieli – Sp. N. Ves 3:4, FK Poprad bieli – Michalovce 3:2, FK Poprad bieli – Pohronie 6:1, Sp. N. Ves – Michalovce 3:6, Sp. N. Ves – Pohronie 1:1, Michalovce – Pohronie 2:1.

Poradie: 1. FK Poprad bieli 6 bodov, 2. Michalovce 6, 3. Sp. N. Ves 4, 4. Pohronie 1.

Skupina B: FK Poprad modrí – St. Ľubovňa 3:2, FK Poprad modrí – Jupie 4:0, FK Poprad modrí – Humenné 5:8, St. Ľubovňa – Jupie 4:2, St. Ľubovňa – Humenné 5:6, Jupie – Humenné 2:5.

Poradie: 1. Humenné 9, 2. FK Poprad modrí 6, 3. St. Ľubovňa 3, 4. Jupie 0.

Skupina o 1. – 4. miesto: FK Poprad bieli – Humenné 2:4, FK Poprad bieli – FK Poprad modrí 6:2, Michalovce – Humenné 2:5, Michalovce – FK Poprad modrí 0:1.

Konečné poradie: 1. Humenné 9, 2. FK Poprad bieli 6, 3. FK Poprad modrí 3, 4. Michalovce 0.

Skupina o 5. – 8. miesto: Sp. N. Ves – St. Ľubovňa 6:4, Sp. N. Ves – Jupie 5:6, Pohronie – St. Ľubovňa 4:5, Pohronie – Jupie 3:3.

Konečné poradie: 5. St. Ľubovňa 6, 6. Jupie B. Bystrica 4, 7. Sp. N. Ves 4, 8. Pohronie 2.

Najužitočnejší hráč družstva
FK Humenné GUMENICKÝ
FK Poprad bieli VRBJAR
FK Poprad modrí P. RATAJ
MFK Zemplín Michalovce BOBER
MFK Stará Ľubovňa LIŠČINSKÝ
JUPIE FŠ M. Hamšíka BUBELÍNY
FK NOVES Sp. Nová Ves HROBÁK
FK POHRONIE DOVČÍK
Najlepší brankár turnaja
FK Poprad bieli STANKO
Najlepší strelec turnaja
FK HUMENNÉ ŠIVÁK
Najlepší hráči turnaja
FK Poprad bieli KURAJ
MFK Zemplín Michalovce GOMBOŠ
MFK Stará Ľubovňa MICHLÍK
Strelci gólov: FK Poprad bieli
Murín 8, Orság 5, Svisták 2, Kuraj 2, Vrbjar, A. Rataj,
Stanko (brankár – gól z hry)
Strelci gólov: FK Poprad modrí
Ďurčo 3, Justh 3, Sýkora 3, Maličký 3, Rataj 2, Kendra
FK Poprad U13
Osem tímov sa predstavilo na FK Poprad U13 Cupe

V sobotu sa mladší žiaci FK Poprad U13 predstavili v Michalovciach v 2. kole Halovej sezóny mládeže, kde bojovali o postup do celoslovenského finále. Postúpiť sa im však nepodarilo, nad ich sily boli Michalovce i Prešov.

Boris Rigo (tréner FK Poprad U13): „V Michalovciach sme v 2. kole Halovej sezóny mládeže bojovali o postup do celoslovenského finále. Stretli sme sa s najlepšími súpermi z východu – Michalovcami a Prešovom a štvrtým účastníkom bol Stropkov. V súbojoch s Michalovcami a Prešovom sme výsledkovo neuspeli, keďže sme prehrali všetky štyri stretnutia. Musím však konštatovať, že v dvoch zápasoch s týmito súpermi sme boli viac ako vyrovnaným súperom, ba v niektorých úsekoch zápasov sme boli lepší. Veľkým negatívom v našich výkonoch bolo zakončenie akcií. Boli sme málo agresívni v koncovke, minimálne desať vyložených nepremenených šancí nás pripravilo o lepší výsledok. Pozitívom je, že sme si tie šance dokázali vypracovať proti kvalitným súperom. Získali sme ďalšie skúsenosti a poznatky. Ako som už spomínal, v tréningu sa budeme musieť zamerať na zdokonalenie streľby a taktiež kombinácie pri prečíslení súpera. Chlapcom ďakujem za snahu, nasadenie a bojovnosť.“

Výsledky: MFK Michalovce – FK Poprad 3:0, MFK Michalovce – FK Poprad 2:1, Tatran Prešov – FK Poprad 5:1, Tatran Prešov – FK Poprad 5:0, Tesla Stropkov – FK Poprad 4:6, Tesla Stropkov – FK Poprad 4:2.