FK Poprad


Oficiálna stránka

Dnes odohrali naši starší žiaci a dorastenci zaujímavé prípravné stretnutia proti svojim rovesníkom z kvalitných klubov. Žiaci sa stretli v dueli s druholigovým MFK Tatran Liptovský Mikuláš a dorast vyzval prvoligových rovesníkov z MFK Zemplín Michalovce.

Dvojzápas žiakov proti Liptovskému Mikulášu dopadol v náš prospech, keďže kategórie FK POPRAD, U14 a U15, potvrdili úlohu mierneho favorita, ako účastníka prvej ligy a súpera zdolali výsledkami 3:2 (U14) a 8:1 (U15). Zápasy sa odohrávali na umelej tráve vo Veľkej.

V tom istom čase bol futbalový areál v Tatranskej Lomnici hostiteľom dorasteneckých družstiev kategórií U17 a U19 klubov z Popradu a Michaloviec.

Najprv sa odohral zápas mladších dorastencov, ktorý sme prehrali najtesnejším rozdielom – 0:1. Súper síce v zápase dominoval, no darilo sa nám zodpovedným bránením dlho udržiavať nerozhodný stav stretnutia. Zlom nastal koncom druhého polčasu, kedy sa Michalovčania dokázali presadiť a pripísať si tak tesnú výhru na svoje konto.

Nasledovali starší dorastenci, ktorí predviedli aj napriek výsledku pohľadný futbal. Prehra 1:4 neznepokojila trénerskú dvojicu Blaháč – Herčut, ktorí konštatovali spokojnosť s výkonom svojich zverencov. Pravdou je, že zápas mal obojstrannú kvalitu a divák sa mal na čo pozerať.

Provoligový súper našich dorastencov si obhájil skúsenosť a kvalitu pestovanú v najvyššej slovenskej súťaži a naši zverenci si vďaka stretnutiu opäť nazbierali nové skúsenosti do blížiacej sa súťaže, ktorá začne už o mesiac (18. 2. 2017) duelom proti domácej Snine.