Slavoj sme zlomili po hodine hry

Takmer hodinu nám dnes trvalo, kým sme gólovo prekonali obranný val Slavoja Trebišov v domácom zápase 10. kola druhej ligy. V súboji, v ktorom sme boli jednoznačným papierovým favoritom sme napokon vyhrali 2:0 a do tabuľky sme si zapísali ďalšie tri „povinné“ body.

V chladnom počasí sme začali dosť profesorsky, čo vyhovovalo nášmu defenzívnemu súperovi zo Zemplína. Od úvodu sme síce mali loptu prevažne vo svojej moci, no proti obrannému múru hostí sme sa presadiť nedokázali. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť sme si vypracovali až v 33. minúte, keď Arevalo strelou zvnútra šestnástky preveril brankára Gmittera. V závere prvého polčasu pohrozil ešte Zekucia a priamy kop Janča iba tesne minul ľavú žrď hosťujúcej svätyne. Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. V 59. minúte sme sa konečne dočkali, keď striedajúci Legnani našiel presným centrom hlavu Arevala a ten rozvlnil sieť – 1:0. V 66. minúte sa do ojedinelého protiútoku dostali hostia, keď sa Tóth preštrikoval až pred Maleca, ten ale pohotovo zareagoval. V 71. minúte po peknej individuálnej akcii prenikol až pred Gmittera Andrić a zblízka ho prekonal – 2:0. Štvrťhodinu pred koncom sa červenalo, keď po nešetrnom zákroku Špaka na Arevala vytiahol hlavný rozhodca červenú kartu. V závere sa už toho veľa neudialo, aj preto, lebo hostia boli smerom dopredu bezzubí.

FK Poprad - Trebišov
Víťazná gólová hlavička Arevala

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Ďakujem Vladovi za gratuláciu. V chladnom počasí sa hral chladný futbal. Teší ma výsledok, vyhrali sme povinný zápas, pretože tabuľkové postavenie bolo medzi nami rozdielne. Výkon mohol byť lepší, mám k hráčom slová, ktoré im pri hodnotení zápasu budem rozprávať. V útočnej fáze sme boli pomalí, veľa šírkových prihrávok miesto kolmých. Chýbalo zakončenie, šancí nebolo toľko ako sme v domácich zápasoch zvyknutí. Prvoradý bol ale výsledok a ten sme splnili.“

Vladimír Rusnák (tréner Slavoj Trebišov): „V prvom rade musím zablahoželať Marekovi k výhre, ktorá bola pre domácich zaslúžená. Snažili sme sa to Popradu znepríjemniť, vedeli sme, že sa im teraz darí. Trochu sme zmenili náš herný prejav, no nepomohlo to. Mali sme pološance, keď nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na lepší výsledok.“

Peter Maslo (FK Poprad): „Celý zápas sme mali dobré držanie lopty, ale do finálnej fázy sme sa dostávali len ťažko. Chvalabohu, v druhom polčase sme to pretavili do dvoch gólov a tri body sú doma. Tréneri nás pripravovali na to, že súper sa postaví do obranného bloku a bude brániť. Vedeli sme o tom a nakoniec sme dosiahli to, čo sme chceli. Cez polčas sme si hovorili, že musíme byť trpezliví, že šanca isto príde.“