Naše A-mužstvo porazilo v dnešnom zápase 19. kola druhej ligy MFK Skalica 1:0 a vyšvihlo sa na druhé miesto tabuľky. Plný bodový zisk nám zabezpečila exportná strela českého obrancu Adama Pajera.

Proti Záhorákom sme nastúpili v pozmenenej zostave bez štyroch potrestaných hráčov. V úvodnej polhodine sme mali viac z hry, ale do vyloženej gólovej príležitosti sme sa nedostali. Až v 31. minúte sa v tutovke ocitol Jančo, ale loptu dobre netrafil a brankár Junas si s jeho pokusom poradil. Už o minútu na to chýbal Šestákovi krok k tomu, aby sa dostal k lopte skôr ako gólman Skalice. Aj záver prvého polčasu patril bielo-modrým orlom, no Jančo neuspel v dobrej šanci ani po druhýkrát. V druhom polčase pohrozili už aj hostia. V 55. minúte nebezpečne vypálil Frimmel, ale Malec bol pozorný. V 69. minúte sa do lopty spoza šestnástky oprel Pajer a jeho exportnú strelu zastavila až sieť – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 72. minúte, keď nebezpečný pokus Frimmela skončil na brvne. V samom závere sa po parádnej individuálnej akcii presadil cez trojicu Skaličanov rýchlonohý Arevalo, ale po zákroku na neho sa pokutový kop nepískal.

FK Poprad - Skalica
Naša radosť po góle Pajera

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Veľmi ma teší, že sme po ťažkom týždni uspeli v dôležitom zápase. Nahradiť štyroch hráčov v základnej zostave nie je jednoduché, ale tí, čo dnes nastúpili, bojovali za Poprad a odviedli veľmi dobré výkony. Videli sme zaujímavý, dobrý zápas, šancí možno nebolo až toľko, ale vyhrali sme zaslúžene. Som hrdý na svojich chlapcov.“

Jozef Dojčan (tréner MFK Skalica): „Vedeli sme, že Poprad má nejaké problémy, ale nezaujímalo ma to, lebo súper má dostatočne široký káder. Prvý polčas sme boli málo odvážni, mali sme tam pasáž, keď sme dobre držali loptu, ale do útoku sme boli prakticky nuloví. Domáci tam mali dva – tri závary, ktoré mohli skončiť gólom. V druhom polčase mal Haša čistú šancu z dvoch krokov, ale nepochopiteľne tam ešte niekomu prihrával. Domáci potom dali krásny gól a mali aj väčšie šance, aby skórovali z iných príležitostí. Popradu gratulujem, vyhral zaslúžene.“

Adam Pajer (FK Poprad): „Prvé tri strely som posielal niekde hore do stromov, resp. na zimný štadión, preto som rád, že jeden pokus mi konečne vyšiel. Je o to lepšie, že bol napokon víťazný. Sú to pre nás veľmi dôležité tri body. Aj keď nám chýbali až štyria potrestaní hráči, máme široký káder a svoju kvalitu. Na Skalicu sme sa dobre pripravili, vedeli sme, čo hrajú.“