FK Poprad


Oficiálna stránka

Skalica po prvé, Skalica po druhé…

Naši chlapci dnes vycestovali do Skalice, aby si dopriali potrebnú pohodu a komfort pred zápasom, ktorý z nás môže urobiť finalistov Slovenského pohára. Karty sú rozdané a naša východisková pozícia je veľmi pozitívna. Nič však nie je definitívne. Čaká nás ešte 90 minút, po ktorých sa chceme tešiť a prísť domov s oslavou!

Finále Slovenského pohára je na programe prvého mája, a to v NTC Poprad. V roku 2016 sa konalo finále v Trnave a bolo to 29. apríla. Zvíťazil tu AS Trenčín, ktorý triumfom nad Slovanom potvrdil víťazstvo zo sezóny 2014/2015, ktoré proti Senici ukoristil práve v modernom stánku pod Tatrami.

FK Poprad vedie v sérii 1:0 a podarilo sa nám neinkasovať na domácom ihrisku. Ak by sme skórovali aj v Skalici, naše šance by boli o to väčšie, pretože gól na ihrisku súpera môže byť zlatý. Našim chlapcom stačí aj remíza, no ich cieľom bude – podať životný výkon a zdokonaliť si vyhliadku na vytúžené finále strelenými gólmi na pôde súpera.

Priali sme si kvalitné výkony, dobré výsledky a trápiť súpera najviac ako to pôjde. Zo skromných predsavzatí a postupných krokov sa rodí nádherná možnosť pre klub, mesto, región i jednotlivcov – ochutnať finále najprestížnejšieho turnaja v krajine. Našim chalanom do Skalice odkazujeme, že im dôverujeme, ďakujeme za doterajší priebeh a všetci si veľmi prajeme domáce finále.

Hrať by sa malo na nautrálnej pôde a nerátalo sa s tým, že Poprad môže natoľko zamiešať karty, aby sa stal domácim finalistom. Určilo sa teda miesto finálového stretnutia – NTC POPRAD. Zrazu tu však niekto môže byť skutočne doma. Potrebujeme ešte krok! Skalica bude rozhodne proti a vzdorovať ich kvalite nebude vôbec ľahké, popradské srdce ale túži po totálnom úspechu pre históriu tunajšieho futbalu a pokúsi sa o senzáciu. FK POPRAD DO TOHO!