Po troch víťazstvách v rade nám dnešný domáci súboj proti MFK Skalica výsledkovo nevyšiel. So Záhorákmi sme prehrali nešťastne 1:2 gólom z 90. minúty. V stretnutí sme pritom boli herne lepším tímom a zaslúžili by sme si minimálne bod. Na zásluhy sa však futbal nehrá a tak tentoraz si do tabuľky nepripisujeme ani bod.

Úvod 4. druholigového kola patril našim chalanom, no do prvej šance sa dostali hostia, keď už v 6. minúte vyskúšal pozornosť Maleca Haša. V ďalších minútach prevzali iniciatívu na svoje kopačky bielo-modrí orli. Hlavička Juniora mierila iba do brankára Junasa, Pajer mieril z priameho kopu nad bránu a Slebodníkova bomba smerovala iba do stredu brány. V 26. minúte už mal tutovku na kopačke Jančo, ale Junas bol pozorný. V 39. minúte podnikli hostia jeden z mála protiútokov a po hraničnej ofsajdovej situácii sa k odrazenej lopte dostal Blažek a do odkrytej brány pohodlne zakončil – 0:1. Vzápätí spoza šestnástky vypálil Haša a jeho pokus zastavila pravá žrď. Druhý polčas sme začali náporom. V 50. minúte sa už do gólovej šance dostával striedajúci Andrić, no zblízka trafil iba Junasa. Onedlho mal tutovku na kopačke Jančo, avšak po jeho pokuse zazvonilo brvno. V 62. minúte sme sa za svoju neúnavnú aktivitu dočkali vyrovnania, keď po centrovanej lopte od Kukoľa Horváth hlavičkou od žrde rozvlnil sieť – 1:1. Po strelenom góle sme ešte viac zvýšili aktivitu a išli za víťazstvom. V 90. minúte sme si však kalich horkosti vypili až do dna, keď Haša zblízka doklepol Malecom vyrazenú loptu do siete.

FK Poprad - Skalica
Radosť Lukáša Horvátha po góle na 1:1

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Je to veľké sklamanie, hlavne výsledkové. Druhý polčas zniesol vyššie kritériá, boli sme lepším mužstvom. V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, aj keď optickú prevahu sme mali. Hoci sme boli nebezpečnejším mužstvom, súper išiel po brejkovej situácii do vedenia. Páčilo sa mi, že mužstvo išlo do druhého polčasu niečo zmeniť. Dali sme vyrovnávajúci gól, škoda toho záveru. Prišla ťažká, tvrdá strela, ktorá zaplávala brankárovi, vyrazil ju tesne pred bránkovou čiarou a takýto niekedy futbal býva.“

Jozef Kostelník (tréner MFK Skalica): „Som veľmi rád, že sme zvládli tento náročný zápas s kvalitným súperom. Poprad mal v úvodných 20 minútach viac z hry, boli tam nejaké závary pred našou bránou. Podarilo sa nám z toho dostať, urobili sme protiútok a dali sme gól. Potom mal Haša ďalšiu šancu, keď mu to brankár vytlačil na tyčku. V druhom polčase nás Poprad zatlačil, ale my sme sa dobre bránili. Z našej strany sme inkasovali trochu zbytočný gól. V závere sme boli šťastnejší a vyhrali sme 2:1.“

Lukáš Horváth (FK Poprad): „Je to veľmi krutá prehra, ktorá nás bolí. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, bolo tam všetko, čo tam malo byť. To podstatné, čo k futbalu patrí sú góly a tie sme nedali, za čo nás súper v závere potrestal. Je to veľká škoda, doma by sme nemali prehrávať. Po vyrovnaní na 1:1 sme mali ešte väčšiu iskru, ktorú sme potrebovali, no čo z toho, keď sme inkasovali v samom závere a už nemali čas ani aspoň vyrovnať.“