FK Poprad


Oficiálna stránka

Sezónu uzavrieme súbojom pod Dubňom

Zápasom v Žiline uzavrú futbalisti druholigového FK Poprad súťažný ročník 2017/2018. Už pred nedeľňajším súbojom pod Dubňom, ktorý má úvodný výkop o 17. hodine je jasné, že zverenci trénera Jaroslava Belejčáka skončia na celkovom treťom mieste.

Domáci MŠK Žilina B sa môže po 29 kolách popýšiť druhým najlepším útokom. Rezerva Šošoňov strelila 66 gólov, čo je iba o tri menej ako líder zo Serede. Naopak, naši chlapci sa môžu pochváliť najlepšou obranou, keď v 29 dueloch inkasovali iba 20 gólov.

„Do Žiliny môžeme ísť uvoľnení, v psychickej pohode. Verím, že chlapci si budú chcieť zahrať futbal, ktorý ich baví. Očakávam, že to bude z oboch strán ofenzívny zápas. Zodpovedne sa na to pripravíme a budeme chcieť ukázať svoju kvalitu. Vieme, že aj Žilina má kvalitný káder a hrajú ofenzívny štýl hry. Predpokladám, že to bude otvorený futbal, v ktorom možno rozhodne kvalita premieňaní šancí,“ povedal pred záverečným stretnutím v sezóne asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad
Bodku za sezónou dáme v Žiline

odísť s dobrým pocitom

S najvernejšími domácimi fanúšikmi sa bielo-modrí rozlúčili výborným výkonom aj výsledkom, keď kvalitný Šamorín zdolali jednoznačne 4:0. Hoci bronzovú priečku už majú Popradčania istú, sezónu by radi ukončili na víťaznej vlne.

„Na zápas sa tešíme, sezónu chceme uzavrieť úspešným výsledkom a dobrou predvedenou hrou. Chceme odísť s dobrým pocitom, aby sme sa pomaly pripravili na ďalšiu sezónu,“ poznamenal Dvorožňák.

V poslednom domácom zápase proti Šamorínu dostal v bráne príležitosť Adrián Knurovský. Celý zápas odohral Lukáš Urbanič i Dávid Gallovič, ktorý dohrával stretnutie s kapitánskou páskou, ktorú mu odovzdal Stanislav Šesták. „Tréner brankárov Martin Lipčák sa rozhodol pre Aďa Knurovského a ten si svoje miesto jednoznačne zastal a vychytal čisté konto. Lukáš Urbanič dostal priestor, podával dobré výkony za B-mužstvo a takisto dobre vyzeral v tréningu. Odvďačil sa pekným výkonom. Aj v Žiline možno dostanú viac priestoru hráči, ktorí hrávajú menej,“ dodal Dvorožňák.