Futbalisti nášho A-mužstva odohrajú v sobotu 1. júna o 17.00 hodine na umelej tráve v Žiline posledný zápas tejto sezóny. Mimoriadne úspešnú sezónu môžeme zavŕšiť historickým postupom do Fortuna ligy. Bielo-modrí orli naďalej snívajú svoj veľký futbalový sen, ktorý sa môže pod Dubňom premeniť na realitu. Po prvom barážovom zápase o Fortuna ligu sme v lepšej východiskovej pozícii ako náš súper AS Trenčín. V NTC Poprad sme vyhrali 2:0 a pred barážovou odvetou máme v rukách lepšie karty. Ak by sa nám podarilo v Žiline skórovať, Trenčín by musel na postup streliť štyri góly.

FK Poprad - Trenčín
Budeme sa takto radovať aj v sobotu v Žiline?

„šesty“ je v žiline ako doma

„Ani v Žiline nepredáme svoju kožu lacno. Domáci zápas to bude skôr pre mňa ako pre Trenčín. Všetko je stále otvorené, hrá sa na umelej tráve. Osobne sa na zápas veľmi teším. Aj my máme technických hráčov, rozhodovať bude srdiečko. Favoritom je stále náš súper, ale hlava robí strašne veľa. My môžeme byť uvoľnení a urobíme maximum, čo bude v našich silách,“ povedal pred druhým barážovým duelom kanonier FK Poprad Stanislav Šesták.

Aj keď po prvom súboji by sa mohlo zdať, že FK Poprad je už jednou nohou medzi elitou, tréner Marek Petruš krotí prílišný optimizmus. „Baráž rovná sa pohár, preto je dôležité, že sme doma neinkasovali. Aj v odvetnom zápase však musíme hrať rovnako koncentrovane ako v prvom súboji od prvého až po posledného hráča a dodržiavať všetky taktické pokyny. Šance vidím stále rovnaké pre oba tábory, možno 51 ku 49 v náš prospech,“ dodal Petruš.