fbpx

Sezónu sme uzavreli prehrou pod Dubňom

Naše A-mužstvo dnes uzavrelo sezónu majstrovským zápasom pod Dubňom. V poslednom druholigovom stretnutí súťažného ročníka 2019/2020 sme prehrali v Žiline s domácim B-tímom 0:4. V drese bielo-modrých orlov zažil druholigový debut medzi seniormi ešte iba 18-ročný Andrej Pollák. V mladučkej zostave násťročných futbalistov vyčnieval jediný tridsiatnik v našej zostave, 32-ročný kapitán Lukáš Horváth. Pre našich chlapcov sa dnešným zápasom skončila táto neštandardná sezóna, v ktorej sme skončili na 6. mieste.

Domáci položili základ víťazstva už v úvodnej štvrťhodine. V 10. minúte sa presadil Javorček a o štyri minúty neskôr ho napodobnil Holáň. V 24. minúte sme mali gólovú šancu my, keď hlavička Horvátha preletela ponad brvno domácej brány. V 37. minúte fauloval v pokutovom území brankár Pohoryliak jedného z domácich hráčov a Bichakhchyan z bieleho bodu zvýšil už na rozdiel triedy. Aj úvod do druhého polčasu vyšiel Žilinčanom. V 47. minúte zvýšil na 4:0 Farský, keď prekonal Vavrúša, ktorý po obrátke vystriedal Pohoryliaka. Po hodine hry mohol streliť aspoň čestný úspech Legnani, ale v dobrej pozícii prestrelil.