Víťazne vstúpilo naše druholigové A-mužstvo do novej sezóny. V zápase 1. kola sme porazili v NTC Poprad nováčika z ŠK Slovan Bratislava B 1:0 po presnom zásahu Denisa Janča. Pred vyše tisícovou návštevou sme boli lepším tímom a zaslúžene si do tabuľky pripisujeme prvé tri body.

Do rezervy bratislavského Slovana sme sa pustili s chuťou a od úvodných minút sme sa tlačili pred súperovu šestnástku. Už v 6. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Slebodník, ale jeho obaľovačku k ľavej žrdi vytlačil brankár Trnovský na rohový kop. Následne po ňom sa do sľubnej šance dostal Da Silva Junior, ale hosťujúceho gólmana neprekvapil. V 22. minúte sa v neprehľadnej situácii ocitol v šanci opäť aktívny Junior, ale v trme-vrme gól nedal. Vzápätí sa v malom vápne dostal k nebezpečnej hlavičke Horváth, avšak Trnovský loptu s námahou vytesnil na roh. Ten zahrával Kukoľ nacvičeným signálom nakrátko, na konci ktorého bola strela Janča, ktorú zastavila až sieť – 1:0. Aj ďalšie minúty patrili bielo-modrým orlom, ktorí sa snažili zvýšiť svoje vedenie a Slovan sa väčšinou iba bránil. Aktivitou hýril na hrote útoku predovšetkým mladý Slebodník. V 43. minúte sa do prvej vyloženej šance dostali aj hostia, keď podnikli rýchly protiútok, na konci ktorého bola nepresná koncovka kapitána Huberta, ktorý zakončoval v páde. Druhý polčas začali „belasí“ aktívnejšie. Po hodine hry hlavičkoval Slebodník nad bránu Slovana B. V 64. minúte vysunul do súboja jeden na jedného Gallovič Slebodníka, ktorý sa ale nepresadil. V 79. minúte bol blízko druhého gólu Popradu Junior, ktorého prudká hlavička letela iba tesne ponad brvno hosťujúcej brány. V záverečných desiatich minútach hostia zatlačili svojho súpera na polovicu ihriska a snažili sa ho dostať pod tlak. Domáci však bránili pozorne a nedovolili vypracovať si Slovanu B vyloženú príležitosť.

FK Poprad - Slovan B
Tibor Slebodník – FK Poprad

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Hlavne v prvom polčase sme mali po štandardných situáciách dobré šance. Škoda, že sme dali iba jeden gól, až do konca sme sa potom museli obávať o výsledok. Teší ma, že vstup do sezóny nám vyšiel, uhrali sme to vzadu na nulu. Verím, že budeme hrať lepšie ako sme ukázali v tomto zápase.“

Ján Kozák ml. (tréner ŠK Slovan Bratislava B): „Myslím si, že výhra Popradu je zaslúžená. Naši mladí chlapci si ešte musia zvyknúť na tempo i to, aby začali vyhrávať osobné súboje. V prvom polčase nám robili najväčšie problémy štandardné situácie súpera. V závere prvého polčasu sme mali jednu šancu, škoda, že sme ju nevyužili. Druhý polčas sme začali dobre, mali sme tam náznaky šancí. Teší ma, že Poprad, ktorý je pololigové mužstvo sa v závere bál o víťazstvo. Som rád, že zápas bol otvorený až do konca.“

Tibor Slebodník (FK Poprad): „Na prvý majstrovský zápas v sezóne sme sa už tešili, boli sme plní očakávania. Myslím si, že sme hrali dobrý futbal, vyhrali sme, diváci nás odmenili potleskom. Som rád, že som dostal príležitosť, škoda, že som neskóroval, šance som na to mal. S Juniorom sa mi hralo dobre, je to technicky dobre vybavený hráč.“