Zahrať si proti slávnemu Manchestru United. To je určite snom viacerých futbalistov. Našim mladším dorastencom kategórie U16 sa tento sen v sobotu splní. Veľký zápas odohrajú naši chalani v NTC Poprad od 11. hodiny. „Červení diabli“ si s našimi „bielo-modrými orlami“ zmerajú sily v rámci svojho jesenného tréningového kempu v Poprade. Pred týmto prestížnym súbojom sme oslovili trénera FK Poprad U16 Borisa Riga.

Manchester United U16
Naša U16-ka si zmeria sily s Manchester United U16

V sobotu 19.10. o 11.00 hod. v NTC Poprad odohrá FK Poprad U16 prípravný zápas proti veľkoklubu Manchester United FC. Čo to pre vás znamená, ako sa na toto prestížne stretnutie pripravujete a čo od neho očakávate?

Pre náš kolektív je to veľmi zaujímavé a prestížne stretnutie, veľmi si vážime, že sa môžeme konfrontovať s takým slávnym klubom, akým je Manchester United. Pre chlapcov je to veľká motivácia a pevne veríme, že sa ukážu v čo najlepšom svetle. Keďže ešte v stredu hráme ďalší kvalitný majstrovský zápas na Slovane Bratislava, budeme mať na prípravu „anglický týždeň“, ktorý nám ukáže, ako na tom chlapci sú tak po fyzickej, ako aj mentálnej stránke. V zápase s Manchestrom očakávame kvalitný zápas, kde budeme chcieť ukázať kvalitu nielen v obrannej činnosti, ale verím, že budeme nebezpeční aj v ofenzíve s gólovou odozvou.

Ako chalani vnímajú to, že nastúpia proti takému legendárnemu klubu? Je cítiť v šatni, že ich čaká súper zvučného mena?

Ako som spomínal, ešte nás čaká dôležitý ligový zápas na Slovane, takže teraz sa sústreďujeme na tento zápas, ale určite chlapci už v hlavách si predstavujú aj tento zápas. V kabíne už je cítiť takú pozitívnu atmosféru, kde sa určite chlapci vnútorne veľmi tešia na tento zápas.

Po úvodných desiatich kolách ste v tabuľke prvej ligy mladšieho dorastu U16 na 10. mieste. Ako by ste zhodnotili doterajšiu časť jesene?

Pri ťažkom vylosovaní a prechode chlapcov zo žiackeho veku do dorasteneckého futbalu sa chlapci potrebovali trochu oťukať a zohrať, keďže v kádri sú viacerí noví chlapci. Po dobrej remíze v úvodnom kole proti Trnave sme v ďalších zápasoch boli trochu zakríknutí, ale v posledných kolách chlapci dvakrát vyhrali, dali viaceré góly, takže naše sebavedomie išlo hore. Verím, že v ďalších zápasoch ukážeme zlepšenú formu a od zápasu k zápasu sa budeme ešte zlepšovať.