Šesták opäť ukázal svoju výnimočnosť

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Takto dnes hrali naši chalani v domácom zápase 22. kola druhej ligy proti MŠK Žilina B. Za dôležitým víťazstvom sme si šli od prvej do poslednej minúty a aj preto sme si ho nielen zaslúžili, ale ho nakoniec aj dosiahli, hoci sa vôbec nerodilo ľahko. Také ale chutia najviac. V 81. minúte nám ho zabezpečil náš najlepší strelec, nestarnúci kanonier Stanislav Šesták.

V 10. minúte predviedli bielo-modrí orli rýchlu akciu, na konci ktorej bola strela Janča, ktorá však skončila na ľavej žrdi. Aj v ďalších minútach sme mali viac z hry, ale proti dobre organizovanej hre žilinských mladíkov sa ťažko presadzovalo. Behaví hostia boli smerom dopredu nebezpeční a preto sme museli byť stále v strehu. V 27. minúte mal gól na hlave všadebol Šesták, no jeho gólovú hlavičku pozorný brankár Petráš zneškodnil. V prvom polčase ešte zaujal nebezpečný pokus Arevala i strela Zošáka ponad svätyňu žilinskej rezervy. Pozorný musel byť aj Knurovský v našej bráne, ktorý síce veľa práce nemal, ale niekoľkokrát svoje mužstvo podržal. V druhom polčase sa hra viac vyrovnala. V 67. minúte mohol otvoriť skóre Šesták, ktorý v ťažkej pozícii prekopol bránu hostí. V 73. minúte si do pokutového územia šikovne vbehol Maťaš, avšak rozvlnil iba bočnú sieť. „Šošoni“ tiež hrozili, ale Knurovský sa nenechal prekvapiť. V 81. minúte dobre odcentroval z priameho kopu striedajúci Streňo a Šestákova hlavička znamenala víťazný gól našich.

FK Poprad - Žilina B
Kamil Zekucia – FK Poprad

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Som spokojný s výsledkom a čiastočne aj s predvedenou hrou. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, lebo proti nám nastúpilo síce mladé, ale veľmi kvalitné mužstvo. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali väčšiu dominanciu štandardných situácií. Chvalabohu, jedna nám vyšla a tá rozhodla zápas. Tešíme sa z víťazstva, verím, že nám psychicky pomôže a že do ďalších zápasov pôjdeme so vztýčenou hlavou.“

Slavomír Konečný (tréner MŠK Žilina B): „Gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že to bol vynikajúci futbal. Vedeli sme, že súper má kvalitu, je to jedno z najlepších mužstiev v súťaži. Nebezpeční boli hlavne po štandardných situáciách, majú v tíme veľké osobnosti. Naši mladí chlapci sa v tomto zápase nestratili. Podali sme veľmi dobrý výkon, prispeli sme k vysokej úrovni stretnutia. Za určitých okolností sme mali na to, aby sme tu aj bodovali. Dostali sme gól zo štandardnej situácie a prehrali sme 1:0.“

Stanislav Šesták (FK Poprad): „Čakali sme, že súper bude hrať otvorene, futbal, tak ako aj my, čo sa na kvalitnom ihrisku aj potvrdilo. Bolo to rýchle, z jednej na druhú stranu. Po dvoch zápasoch vonku, ktoré sme nezvládli, to bol pre nás ťažký zápas. Strašne sa nadrieme na každý jeden gól. V prvom polčase sme mali dve tutové šance, nastrelili sme žrď, mali sme tam veľa štandardných situácií. Ten kŕč tam je, preto chvalabohu za ten jeden gól. Mrzí ma iba jediná vec, že som sa trochu nechal uniesť po tom góle. Žilina je ako môj domov, nemal by som sa po góle takto tešiť. Preto sa všetkým ospravedlňujem. Teší ma, že sme to zvládli, máme tri body a ideme ďalej.“