Štyri kolá ostávajú do konca druhej futbalovej ligy. V hre ostáva posledných 12 bodov, po ktorých túži všetkých 16 tímov. Hrá sa o veľa, všetko je otvorené nielen na špici tabuľky, kde vrcholí boj o postup do Fortuna ligy, ale aj v boji o záchranu, do ktorého je stále namočených viacero mužstiev.

Jedným z nich je aj Slavoj Trebišov, súper, s ktorým sa stretneme v nedeľu 5. mája o 17. hodine na Zemplíne. Trebišovu momentálne patrí 13. miesto, keď na 12. priečku zaručujúcu záchranu v súťaži stráca 4 body.

Naši chalani ťahajú sériu piatich stretnutí bez prehry, keď štyri z nich vyhrali a raz remizovali. V tabuľke sme sa vyšvihli na 2. miesto s trojbodovou stratou na vedúce Pohronie a s trojbodovým náskokom pred treťou Skalicou. Bielo-modrých orlov teraz čaká séria troch majstrovských duelov na ihriskách súperov. Postupne sa predstavíme v Trebišove, Liptovskom Mikuláši a Bardejove.

„Sústredíme sa sami na seba. Čakajú nás tri stretnutia na ihriskách súperov, čo určite nebude ľahké. Budeme sa snažiť získať body aj na súperovom ihrisku. V tabuľke pravdy sme na plus sedem bodov, v každom najbližšom zápase to budeme chcieť vylepšiť,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Trebišov
Slavoj Trebišov sme na jeseň zdolali doma 5:0

kukoľ: máme svoj cieľ

Počas celého týždňa sa naše A-mužstvo svedomito pripravovalo na Slavoj Trebišov. Tréningový proces prebiehal po ostatnom domácom triumfe nad FK Pohronie v dobrej atmosfére. „Čakajú nás určite ťažšie zápasy ako bol ten s Pohroním. Máme pred sebou náročný trojzápasový trip vonku. Okrem Liptovského Mikuláša hrá Trebišov aj Bardejov ešte o záchranu, je to tam otvorené. My ale nemáme čo stratiť. Máme svoj štýl a chuť vyhrávať. Verím tomu, že sa nám to podarí aj vonku. Sme lepší, keď hráme so silnejšími súpermi. Verím tomu, že sa neprispôsobíme agresívnej hre Trebišova. Možno za nich nastúpia aj hráči z Michaloviec, ale na to sa nepozeráme. Ideme si za svojím cieľom a určite chceme získať tri body,“ povedal jeden z najskúsenejších hráčov FK Poprad Vladimír Kukoľ.