Boli sme tak blízko a predsa len tak ďaleko. Náš sen o postupe medzi elitu sa dnes rozplynul a ostali iba oči pre plač. Po odvetnom barážovom zápase o Fortuna ligu, ktorý sa odohral na umelej tráve v Žiline, zavládlo v radoch bielo-modrých popradských orlov neopísateľné sklamanie. Po domácom víťazstve 2:0 v prvom súboji sme prehrali v odvete 1:4 a najvyššiu slovenskú súťaž si aj v budúcej sezóne zahrá AS Trenčín. Napriek obrovskému smútku, ktorý nastal bezprostredne po skončení stretnutia, musíme konštatovať, že druhé miesto v druhej lige a následná účasť v baráži o Fortuna ligu je historickým úspechom popradského futbalu. Chlapci, ďakujeme!

Pod Dubňom sme nezačali dobre a už v 11. minúte otvorili Trenčania skóre, keď Sleegers trafil presne k vzdialenejšej žrdi. V 26. minúte sa už začínalo akoby odznova, keď Šulek zblízka zvýšil na 2:0. Naša odpoveď prišla takmer okamžite, keď v 28. minúte po priamom kope doklepol loptu do siete Horváth. V 43. minúte pri nás stálo šťastie, keď lopta skončila na brvne Knurovského brány. Aj v druhom polčase sa Trenčín snažil diktovať tempo hry, ale naša obrana dobre odolávala. V 78. minúte sa do lopty oprel z 30 metrov striedajúci Roguljič a na prekvapenie všetkých skončila lopta za chrbtom nášho gólmana. V 81. minúte sa po vyšachovaní našej obrany dostala lopta až k Corrynovi a ten strelil záchranársky gól AS Trenčín. V 90. minúte sme ešte mohli všetko zmeniť a otočiť vo svoj prospech, no Arevalo volil namiesto prihrávky na nabiehajúceho Streňa krížnu strelu, ktorá minula cieľ.

FK Poprad - Trenčín
Po góle Horvátha sme verili v postup

hlasy po zápase

Ivan Galád (tréner AS Trenčín): „Toto je víťazstvo a záchrana ligy pre všetkých Trenčanov. Pre hráčov, aj ľudí, ktorí robia okolo klubu. Zanalyzovali sme si to a dobre sme sa na odvetu pripravili. Teraz ma čaká dovolenka.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Ťažko sa mi hľadajú slová po takomto výsledku. V prvom polčase sme dali vytúžený gól, ktorý nás posúval ďalej. Boli sme v hre o postup, ale o zápase rozhodol tretí inkasovaný gól. Trenčín, hoci mal dominanciu a bol lepší na lopte, už začínal byť nervózny. Prišla však ďalekonosná strela, ktorá skončila v našej sieti a hneď na to štvrtý gól, ktorý s tímom otriasol. Mali sme v závere ešte dve sľubné situácie, bohužiaľ, Arevalo sa zachoval sebecky a neprihral spoluhráčovi do prázdnej brány. Gratulujem trénerovi súpera k záchrane v súťaži. Musíme dať hlavy hore, zažili sme úspešnú sezónu a opäť sme posunuli Poprad niekde vyššie vo futbale. Bohužiaľ, na Fortuna ligu to nestačilo. S druhým miestom v 2. lige je spokojnosť, ale teraz je to sklamanie.“

Stanislav Šesták (FK Poprad): „Prehrali sme 1:4 a nepostupujeme do ligy. Teraz ani nechcem veriť tomu, čo sa stalo. Bránili sme v podstate dobre, súper bol silnejší na lopte, na tej umelej tráve to bolo ťažké. Dostať takýto tretí gól a vzápätí štvrtý, na to človek nevie, čo má povedať. Taký je život. Čo sa týka mňa a Popradu, uvidím, či tu ostanem, ako sa to všetko vyrieši, ako hráč ale určite nie. Bola to krásna sezóna, žiaľ, nie s úspešným koncom ako v americkom filme. Futbal je taký, pre jedného šťastný, pre druhého smutný.“

Štefan Zošák (kapitán FK Poprad): „Začali sme ustráchane a dostali sme dva góly. Potom sme sa spamätali a dali gól. Trenčín sme potom veľa nepúšťali, až prišiel ten záver. Hoci sme na konci mali dve príležitosti, nedali sme. Sme sklamaní. Treba sa na to pozrieť v celku, momentálne ale prevláda sklamanie. Bude to dlho mrzieť, prvý zápas sme mali výborný a v druhom sme takmer 80 minút boli na tom tiež dobre.“