Zázrak sa nekonal. V dnešnom, záverečnom 30. kole druhej ligy sme prehrali na domácom ihrisku s FC Petržalka 0:1 a pri víťazstve Pohronia v Šamoríne 3:0 by nám ani triumf o päť gólov nestačil na víťazstvo v súťaži a priamy postup do Fortuna ligy. Z neho sa raduje náš súper zo Žiaru nad Hronom. Nás čaká barážový dvojzápas s prvoligovým AS Trenčín o postup medzi elitu. Ten prvý odohráme už v utorok 28. mája o 19.00 hodine v NTC Poprad.

Pred parádnou, takmer dva a pol tisícovou kulisou sme začali proti Petržalke aktívne. Už v 4. minúte sme mohli otvoriť skóre, keď po rohovom kope zblízka nebezpečne hlavičkoval Pajer, no Valach v bráne hostí bol pozorný. V 8. minúte sme mali ďalšie výborné možnosti, keď po akcii Kukoľa z ľavej strany a jeho následnom centri sa ani na dvakrát pred Valachom nepresadil Zošák. V 23. minúte prišiel trest, keď po centri Pirosku sa pred Knurovským presadil Horník – 0:1. V ďalších minútach sa hra presťahovala medzi šestnástky a bola dosť rozkúskovaná. V 56. minúte bol blízko vyrovnania Arevalo, keď jeho druhý strelecký pokus skončil na pravej žrdi hosťujúcej brány. O dve minúty na to hlavičkoval z dobrej pozície Luberda, no medzi tri žrde netrafil. V záverečnej polhodine sa hra ešte viac rozkúskovala a stratila na tempe. Až do konca sme sa snažili aspoň vyrovnať, ale gólu sme sa dnes nedočkali.

FK Poprad - Petržalka
Vladimír Kukoľ – FK Poprad

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Sme sklamaní z výsledku. Do zápasu sme chceli vstúpiť tlakom, v úvode sme si vytvorili nejaké šance, ale gól sme z toho nezaznamenali. Išli sme duchom dole, lebo sme vedeli aj priebežný výsledok zo Šamorína. Keď sme inkasovali, bolo to o to ťažšie. Mužstvo musím pochváliť za celú sezónu, osud to dotiahol až k tomu, že si ešte zahráme baráž o najvyššiu súťaž.“

Miroslav Mentel (tréner FC Petržalka): „Sme radi, že sa chlapci zmobilizovali na tento zápas, lebo rozlúčku, posedenie sme mali už po zápase so Skalicou. Rozhodujúcich bolo úvodných desať minút, kedy mali domáci tri gólové šance a ak by dali gól, stretnutie by vyzeralo ináč. Takto sme sa tešili z troch bodov my.“

Stanislav Šesták (FK Poprad): „Sme smutní, prehrali sme, nepotešili sme divákov. Jednoducho nám to dnes nešlo. Nedali sme góly na začiatku zápasu, ale v konečnom dôsledku by nám to aj tak nepomohlo, lebo Pohronie si svoj zápas v Šamoríne uhralo, keď vyhralo 3:0. V podstate postúpili aj zaslúžene, lebo boli 15 kôl na prvej priečke. My budeme bojovať ďalej v baráži.“