„Ruža“ zvädla po dvoch góloch Andrića

Dragan Andrić bol hrdinom dnešného stretnutia 14. kola druhej ligy, v ktorom sme vyhrali 2:0 nad MFK Ružomberok B. Srbský útočník strelil oba góly bielo-modrých orlov. Víťazný zásah strelil v 65. minúte, druhú gólovú poistku zaznamenal z pokutového kopu v 84. minúte.

Mladí Ružomberčania svojim výborným pohybom od úvodných minút naznačili, že pod Tatrami nepredajú svoju kožu lacno. Naše mužstvo síce malo územnú prevahu, ale proti dobre organizovanej hre hostí sme sa ťažko presadzovali. V 23. minúte sme sa dostali do prvej gólovej šance, avšak Grešák trafil dobre postaveného brankára Krajčírika. Na konci úvodnej polhodiny sme po peknej akcii Grešáka a jeho centri na Maťaša mohli ísť do vedenia, no Viktor zblízka prestrelil hosťujúcu bránu. V 44. minúte pohrozili hostia, keď Brenkus hľadal dlhou prihrávkou niekoho pred bránou Maleca, no nikoho nenašiel. V druhom polčase pribudlo vzruchu, ale i žltých kariet, ktorých udelil hlavný rozhodca v zápase až osem, z toho šesť pre hostí. V 65. minúte rozbehol akciu Jančo, prudkú strelu Zekuciu po zemi vyrazil Krajčírik iba pred seba a Andrić pohotovo doklepol – 1:0. V 76. minúte mal tutovku na hlave Zekucia, avšak po priamom kope Grešáka trafil loptu zblízka iba do brvna. V 84. minúte sme spečatili plný bodový zisk druhým gólom Andrića z pokutového kopu po faule na Zošáka. V 90. minúte mohol zvýšiť na rozdiel triedy Arevalo, ale jeho individuálny prienik sa gólom neskončil.

FK Poprad - Jančo
Denis Jančo – FK Poprad

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Tešíme sa z víťazstva, vedeli sme, kto k nám prišiel hrať. Ružomberskí mladíci získali na ihriskách súperov desať bodov. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Gólových situácií sme si nevytvárali toľko, ako sme boli v domácich dueloch zvyknutí. Cez prestávku sme si hovorili, že musíme byť trpezliví. Po góle sme sa upokojili a v závere zápasu sme začali hrať pohľadný futbal s viacerými šancami. Chvalabohu to takto dopadlo, lebo prvoradým cieľom bolo víťazstvo.“

Ladislav Pecko (tréner MFK Ružomberok B): „Do zápasu som šiel trochu s obavou a som prekvapený, že sme potrápili súpera viac ako som čakal. Trochu nám chýbala kvalita smerom dopredu, aby sme zo situácií vyťažili nejaký gól. Dobre sme bránili, kvalita bola na strane Popradu. Snažili sme sa ich eliminovať, do vyloženej šance sme domácich nepúšťali. Rozhodujúcim momentom zápasu bolo, keď brankárovi vypadla lopta a po dorážke sme inkasovali. Potom si to už Poprad ukočíroval.“

Dragan Andrić (FK Poprad): „Vedeli sme, že je to mladé, behavé mužstvo, ktoré s nami bude chcieť hrať otvorenú partiu. Nezatiahli sa, prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď sme mali loptu viac na svojich kopačkách. Chvalabohu, že sme v druhom polčase dali ten gól a zápas zvládli. Najdôležitejšie je, že sme potvrdili tri body, ktoré sme priviezli zo Šamorína. Vedeli sme, že musíme byť trpezliví. Čakajú nás posledné tri kolá jesene, ktoré musíme zvládnuť.“