FK Poprad


Oficiálna stránka

Obľúbený medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj Ritro Futbal Fest napísal svoju ďalšiu, už tretiu kapitolu. Od štvrtka 9. augusta do nedele 12. augusta si v Poprade-Veľkej desať mládežníckych tímov vekovej kategórie U12 mladších žiakov zmeralo sily celkovo v 45 zápasoch o cennú trofej. Každý jeden tím tak odohral počas štyroch dní na turnaji deväť kvalitných duelov. Najväčšiu kvalitu ukázali mladí Žilinčania, ktorí tak napodobnili svojich krajanov spred roka. Druhé miesto obsadili Ružomberčania, tretí skončili Poliaci z Krakova. Naši chlapci sa snažili, čo to dalo, no na lepšie, než ôsme miesto, to v silnej konkurencii nestačilo.

Ritro Futbal Fest nie je iba o futbalových zápoleniach, ale aj o bohatom sprievodnom programe. Aj tentoraz bol pre účastníkov turnaja pripravený na každý deň zaujímavý program. Parádny bol piatkový otvárací ceremoniál v centre mesta, ktorého vyvrcholením bol hodinový koncert speváka Lukáša Adamca.

RFF
Na Ritro Futbal Feste sa predstavilo desať kvalitných tímov

hlasy po turnaji

Daniel Mrázik (tréner MŠK Žilina): „Je to pre chlapcov a náš klub veľký úspech. Veľká vďaka patrí aj rodičom. Máme v sebe veľké emócie, sme nadšení. Dôležité bolo, že chlapci pracovali, sme v procese, verili tomu, čo trénujeme. Celý čas boli obetaví a dali tomu žilinskú pečať, ktorú tento klub zastrešuje. Chceme, aby sa prejavovala už v týchto kategóriách. Chlapci zbierajú skúsenosti a zlepšujú sa. Ritro Futbal Fest je veľmi pekné podujatie. Bolo o nás výborne postarané. Bolo to dobre vyvážené, poobede bol aj čas na zábavu. Chalani boli nadšení, je tu krásne prostredie pod Tatrami. Všetkým organizátorom podujatia patrí veľká vďaka. Už teraz sa tešíme na budúci ročník.“

Lukáš Strelka (tréner MFK Ružomberok): „Turnaj mal kvalitnú úroveň, bol tu dostatok kvalitných tímov. Bola to pre nás dobrá konfrontácia. Pri takýchto turnajoch majú chalani priestor rásť. Spokojný som s tým, že sme boli najútočnejšie družstvo na turnaji, strelili sme najviac gólov. Rezervy máme hlavne v obrane, stále je na čom pracovať. S druhým miestom sme spokojní. Čo sa týka organizácie, viac sa prikláňam k tomu, aby bola dominantná športová stránka. Chalani mali toho za tie štyri dni dosť. Podľa mňa by bolo lepšie stlačiť to do dvoch – troch dní.“

Róbert Ujčík (tréner FK Poprad): „Prístup chlapcov bol výborný, dávali do toho maximum. Niektoré zápasy sa nám vydarili viac, iné menej. V každom zápase sa nám podarilo skórovať, čo sme si dali za cieľ pred turnajom. Bola to pre nás cenná konfrontácia s družstvami, s ktorými sa bežne počas sezóny nestretávame. Otestovalo nás to a vieme, na čom máme pracovať.“

Roman Dvorčák (prezident FK Poprad): „Neskutočne ma teší, že z roka na rok je tento turnaj lepší. Hoci sú prázdniny a deti sú s rodičmi na dovolenkách, chlapci si vždy nájdu čas a prídu tu naozaj kvalitné družstvá. Teší ma, že tímy k nám chodia s radosťou. Zvyšuje sa tým renomé turnaja a nášho klubu. Máme na čom stavať do budúcna. Nesmierne ma teší, že máme najlepšieho brankára turnaja. Videl som asi štyri zápasy našich chlapcov a v Pascalovi je veľká budúcnosť.“

RFF
Otvárací ceremoniál RFF

konečné poradie a výsledky

RFF

individuálne ocenenia

– Najlepší hráč FK Poprad: Martin Husár

 Najlepší hráč APMT Polska: Kapcer Symula

– Najlepší hráč DAC Dunajská Streda: Juraj Šarközy

– Najlepší hráč FC Košice: Marco Bortoli

– Najlepší hráč FK Senica: Samuel Krajčír

– Najlepší hráč MŠK Žilina: Jozef Chrenko

– Najlepší hráč MFK Zemplín Michalovce: Šimon Vinc

– Najlepší hráč MFK Ružomberok: Oliver Prílepok

– Najlepší hráč CFT Academy: Melánia Glodová

– Najlepší hráč MŠK Tesla Stropkov: Marko Tokár

– Cena za najrýchlejší gól v zápase: MFK Ružomberok

– Cena za najvyšší počet gólov v zápase: MFK Ružomberok

– Cena za najväčší rozdiel medzi inkasovanými a strelenými gólmi:  MŠK Žilina

– Najlepší brankár: Pascal Poláček – FK Poprad

– Najlepší strelec: Adam Tittel – MFK Ružomberok