FK Poprad


Oficiálna stránka

Proti Partizánu máme čo naprávať

Po domácom výbuchu s Liptovským Mikulášom (0:5) čaká hráčov druholigového FK Poprad už tretí majstrovský zápas v rade pred vlastnými fanúšikmi. V sobotu o 17. hodine privítame v NTC Poprad posledný celok tabuľky, Partizán Bardejov BŠK. Zverenci trénera Romana Bertu uzatvárajú s deviatimi bodmi druholigovú tabuľku. Na svojom konte majú jediné víťazstvo, ale až šesť remíz, pričom tú poslednú zaznamenali v ostatnom kole, keď doma uhrali bezgólovú deľbu bodov s vedúcou Skalicou.

Adam Pajer - FK Poprad
Adam Pajer – FK Poprad

mali konštruktívnu debatu

Naši chlapci mali počas týždňa o čom premýšľať. Výsledok 0:5 hovorí za všetko. „Mali sme s hráčmi konštruktívnu debatu a vyhodnotili sme si jednotlivé situácie. Vyjasnili sme si veci, ktoré sa nám v zápase nepáčili. Verím, že to mužstvo zobralo pozitívne a že už v najbližšom domácom zápase odčiníme prehru s Liptovským Mikulášom. Výsledok 0:5 hovorí jasnou rečou. Po sérii dobrých výkonov prišlo herné i výsledkové zlyhanie. Hráči si boli vedomí toho, že to bola hanba, nielen pre klub, ale hlavne pre nich, lebo oni boli aktérmi na ihrisku. Vo futbale sa to niekedy stáva, že príde takýto výbuch, ale my sme mužstvo, ktoré by nemalo mať takéto lapsusy,“ zdôraznil tréner FK Poprad Marek Petruš.

Proti Bardejovu majú jeho zverenci čo naprávať a žiadne ďalšie zakopnutie si už nemôžu dovoliť. „O podcenení súpera nemôže byť ani slovo. Zvlášť po tom výkone, ktorý sme podali naposledy doma. Musíme byť dobre naladení, koncentrovaní a predviesť divákom dobrú hru s dobrým výsledkom. Čakáme, že súper bude vychádzať z pozornej defenzívy a bude vyrážať do rýchlych protiútokov. Bardejov tu príde brániť a bude sa snažiť využiť každé malé zaváhanie v našej obrane,“ dodal Petruš.

Bielo-modrí orli predviedli proti Liptákom veľmi slabý výkon bez pohybu, nasadenia a chuti pobiť sa o body. Hráči si musia uvedomiť, že medzi profesionálmi je niečo také nemysliteľné. „Musíme to rýchlo hodiť za hlavu, aj keď takýto výprask sa nehádže za hlavu ľahko. Myslím si, že máme na to, aby sme už v nasledujúcom zápase ukázali, že sme dobrý tím, ktorý je výborne pripravený. Proti Bardejovu na to musíme od začiatku šliapnuť na sto percent. Dúfam, že si to už každý jeden z nás uvedomil,“ povedal obranca FK Poprad Adam Pajer.

X