FK Poprad


Oficiálna stránka

FK Poprad zorganizoval včera v Aréne Poprad halový futbalový turnaj prípraviek kategórie do 10 rokov. Na turnaji FK Poprad U10 Cup sa predstavila šestica tímov z východného a stredného Slovenska. Okrem dvoch domácich družstiev (FK Poprad modrí, FK Poprad bieli) to boli MFK Ružomberok, 1. MFK Kežmarok, MFK Lokomotíva Zvolen a FŠMH Jupie Banská Bystrica.

Hrací čas zápasov bol 1 x 20 minút a hralo sa herným systémom 1+4. Keďže sa nehralo na výsledky, víťazmi boli všetci. Každý jeden hráč dostal po skončení turnaja zlatú medailu.

FK Poprad U10
FK Poprad U10 si zmeral sily s tímami zo stredného Slovenska

„Na turnaj sme pozvali prevažne tímy zo stredného Slovenska, ktoré veľmi dobre pracujú s mládežou. Všetky tieto družstvá majú svoju kvalitu. Zvolen, Ružomberok a futbalovú školu Mareka Hamšíka z Banskej Bystrice doplnili naši kamaráti z Kežmarku,“ uviedol šéftréner prípraviek FK Poprad Michal Mičko. „My sme vytvorili dva tímy. Som rád, že tu prišli tieto tímy zo stredného Slovenska, pretože sa snažia hrať podobným štýlom ako my. Chlapci vidia, že to je jediná cesta, ktorou sa musíme vydať. Snažíme sa hrať futbal, nie odkopávať loptu, aby chlapci vedeli riešiť situácie. Ten progres tam je znateľný. Potešil ma výkon našich hráčov, ale aj prístup ostatných chlapcov z iných tímov. Aj keď sa nehrá na výsledky, deti sa snažia podať čo najlepšie výkony a idú stále naplno. To ma vždy milo prekvapí, hoci na svetelnej tabuli nesvietia žiadne výsledky. Rovnako ma potešila aj podpora rodičov, ktorí sú úžasní. Deťom zatlieskajú a to je fajn,“ neskrýva nadšenie tréner FK Poprad U10.

Keďže celú zimu prípravkári trénujú a hrajú v hale, už sa tešia, kedy konečne vybehnú na zelenú trávu. Súťaž im začína až v apríli. „V našich podmienkach je to až také utopistické, keď si predstavíme, že pôjdeme na trávu. Už sa ale tešíme vonku, začneme na umelej tráve. Pre deti to bude zase niečo iné, nový impulz,“ doplnil Mičko. Vrchol zimnej prípravy majú jeho zverenci po absolvovaní dvoch domácich turnajov za sebou.