FK Poprad mohol včera večer dosiahnuť obrovský historický míľnik. Naše druholigové A-mužstvo bolo blízko blízučko k tomu, aby si v baráži o Fortuna ligu vybojovalo účasť medzi elitou. Chýbalo nám k tomu naozaj máličko – jediný gól. Ak by v 90. minúte zvolil Arevalo namiesto strely z ostrého uhla prihrávku na nabiehajúceho voľného Streňa, mohlo byť všetko inak. A FK Poprad by bol dnes už prvoligový. Ale takýchto ak by… by sme našli v tejto sezóne oveľa viac, preto to musíme brať tak ako to je. Sklamanie a smútok bol včera večer v Žiline obrovský. Neskrýval ho ani prezident FK Poprad Roman Dvorčák, ktorého sme oslovili polhodinu po skončení stretnutia a položili mu pár otázok.

FK Poprad - Trenčín
Sklamanie našich chlapcov po prehre v Žiline

Pán prezident, aké pocity vo vás momentálne prevládajú pár minút po skončení zápasu, keďže k postupu sme boli naozaj veľmi blízko?

„Tento druhý barážový zápas sme nezvládli. Do Žiliny sme prišli vyhrať, nie taktizovať alebo dostať výprask. Neviem, čo sa stalo v závere, ale nevyhrali sme, nepostúpili sme. Asi sme si to nezaslúžili, asi nie sme pripravení hrať najvyššiu ligu. Uvidíme, čo bude ďalej.“

Ako hodnotíte celú sezónu, ktorá bola pre FK Poprad historicky najúspešnejšou, keďže sme v druhej lige obsadili druhé miesto a v baráži sme hrali o Fortuna ligu?

„Z tohto pohľadu je to určite úspech. Stiahli sme dvanásťbodový náskok Pohronia, ale ukázalo sa, že sezóna bola pre nás dlhá, aj napriek tomu, že máme široký káder. Bolo to vidieť už v zápase s Petržalkou, aj teraz proti Trenčínu, že toho bolo na nás všetkých veľa. Budeme musieť rozmýšľať ako to v budúcnosti urobiť inak, aby sme boli úspešnejší.“

Momentálne prevláda obrovské sklamanie, ale pozerať sa už musíme dopredu, keďže už 17. júna odštartuje príprava na novú sezónu.

„Začneme veľmi rýchlo. Teraz budeme mať dva týždne dovolenku a po nich začína príprava na nový ročník. Uvidíme, čo nás v ňom čaká.“

Máte už predstavu ako by to mohlo vyzerať? Stano Šesták už dlhšie avizoval, že to bol jeho posledný zápas v hráčskej kariére, no na druhej strane sa vyjadril, že jeho pôsobenie v FK Poprad na inej pozícii ostáva otvorené.

„Nechajme sa prekvapiť. Určite k nejakým zaujímavým rošádam u nás v klube dôjde.“

V minulom roku sme skončili na treťom, teraz na druhom mieste. Možno očakávať, že ambície FK Poprad budú aj v nasledujúcej sezóne opäť postupové?

„Uvidíme, čo bude o dva týždne, vzhľadom k tomu, čo sa deje v Poprade. Uvidíme, či budem v Poprade ja. Už mám totiž plné zuby toho, aby ma každé tri mesiace niekto odvolával a riešil moje odvolanie. Je to naozaj situácia na zaplakanie. Musíme si spraviť poriadok v klube, vyriešiť problémy a potom budeme vedieť, aké budú naše ambície. Za štyri a pol roka sme dotiahli Poprad vo všetkých mládežníckych kategóriách do 1. ligy, čaká nás ešte baráž o postup žien do 1. ligy, muži nezvládli baráž o postup do 1. ligy. Pevne verím, že juniorka postúpi do 3. ligy a bude ju hrať. Uvidíme, čo bude ďalej.“