FK Poprad


Oficiálna stránka

Piatkovým zápasom, ktorý má výkop o 17.30 hodine v NTC, ukončia futbalisti druholigového FK Poprad sériu troch duelov v rade na domácom ihrisku. Po dvoch zhodných triumfoch nad Bardejovom a Zvolenom v pomere 3:1 nás čaká FK Železiarne Podbrezová B. Súper síce je na samom chvoste tabuľky, no jeho forma z ostatných troch kôl vzbudzuje rešpekt. Rezerva Podbrezovej v nich vyhrala vo Zvolene (1:0), doma porazila Skalicu (1:0) a naposledy remizovala so Žilinou B (1:1).

„Podceniť sa nedá žiadne mužstvo. Stále bude zápas taký, aký si ho urobíme my. Musíme sa sústrediť sami na seba a potom to bude dobré. Z posledných šiestich zápasov máme 16 bodov, čo je vynikajúce. Teraz sa to odzrkadľuje aj v tabuľke. Treba makať od zápasu k zápasu,“ povedal s 15 gólmi druhý najlepší strelec súťaže, útočník FK Poprad Stanislav Šesták.

FK Poprad
Zvolen sme po výbornom výkone zdolali 3:1

Na jeseň im dali poltucet

V jesennom zápase na ihrisku súpera sme absolútne dominovali a domácich rozložili 6:0. Rovnaký scenár teraz možno očakávať len veľmi ťažko, keďže oba tímy majú momentálne dobrú hernú fazónu. „Príde k nám mladé, behavé mužstvo, ktoré tu nebude mať čo stratiť. Predpokladám, že mladí chlapci, ktorí bojujú o svoje miesta v kádri A-mužstva Podbrezovej, budú hrať uvoľnene. Rozhodne to nebude jednoduchý zápas. Verím ale tomu, že kvalita a skúsenosti, ktoré máme, nám pri zodpovednom prístupe prinesú úspech. Bol by som rád, ak by sa nám podarilo niečo podobné ako na jeseň proti tomuto súperovi, ale každý zápas je iný. Nemôžeme nič podceniť, práve naopak, musíme dať do toho všetko. Cieľom je bodovať naplno, aby sme držali kontakt so špicou tabuľky,“ konštatoval asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

Po trojzápasovej absencii dostal v dueli proti Zvolenu medzi troma žrďami opäť šancu Ján Malec, ktorý je v Poprade jednotkou. „Jano si oddýchol a vrátil sa do brány. Nevidíme dôvod, aby nechytal. V zápase si svoje miesto zastal na sto percent,“ ozrejmil Dvorožňák.