FK Poprad


Oficiálna stránka

Preverí nás Zimná Tipsport liga v Čechách

Prvá herná previerka čaká futbalistov druholigového FK Poprad v tomto kalendárnom roku. Počas najbližšieho víkendu sa bielo-modrí predstavia v českom Frýdku-Místku, kde ich čakajú úvodné dva zápasy Zimnej Tipsport ligy 2018.

V skupine D budú súpermi FK Poprad tri české tímy. V sobotu si zmeria sily s domácim druholigovým Frýdkom-Místkom, v nedeľu s treťoligovým TJ Valašské Meziříčí a v stredu 17. januára s treťoligovým Prostějovom.

FK Poprad
Mikuláš Dvorožňák – asistent trénera FK Poprad

Všetci dostanú rovnakú šancu

„Cez víkend nás čakajú prvé dva zápasy v zimnej príprave. Prvoradým cieľom je vidieť nových hráčov a tých, ktorí sú u nás na skúške. Chceme, aby každý dostal v príprave rovnakú šancu, budeme sa snažiť, aby mal každý približne rovnakú minutáž. V každom zápase zabojujeme o víťazstvo. Chlapci majú za sebou náročný úvodný týždeň prípravy s ťažkými tréningami. Uvidíme, ako to vypáli do výsledkovej podoby,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

Jeho zverenci majú za sebou prvý týždeň prípravy, v ktorej zarezávajú už aj nové posily Lukáš Horváth a Štefan Zošák. „Sme radi, že sme vystužili káder takýmito skúsenými hráčmi. Na tréningu sa javia veľmi dobre. Celý káder je pokope, nikto nemá vážne zranenia. Chlapci prišli po dlhšej prestávke s chuťou, na tréningoch makajú na sto percent. Psychicky to všetci znášajú zatiaľ veľmi dobre,“ pochvaľuje si Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad
Aj brankári dostanú v príprave rovnakú šancu

Preveria ich kvalitní súperi

V minulom roku sa Popradčania prebojovali až do Final Four, kde obsadili konečné štvrté miesto. Aj teraz je ich ambíciou postúpiť medzi kvarteto najlepších, kde sa dostanú iba víťazi skupín.

„S Frýdkom-Místkom sme hrali aj v minulom roku. Bol to vyrovnaný duel, v ktorom sme vyhrali o gól. Nemáme bližšie informácie o tom, čo sa u nich za ten rok zmenilo. Ďalší dvaja súperi sú z nižšej, tretej ligy. Aj v letnej príprave sme sa presvedčili o tom, že kluby z tretej českej ligy majú svoju kvalitu. Svoju kožu určite nepredajú lacno,“ zdôraznil na záver Mikuláš Dvorožňák.