Preverí nás umelá tráva v Petržalke

Víkend v hlavnom meste majú pred sebou hráči nášho A-tímu. V stretnutí 9. kola druhej ligy sa v nedeľu od 10.30 hod. predstavia na ihrisku FC Petržalka. Do Bratislavy preto vycestujú už v sobotu, deň pred zápasom. Pôjde o súboj dvoch tímov z horných priečok tabuľky. Naši bielo-modrí orli sú na treťom mieste so ziskom 18 bodov, keď na lídra z Dubnice majú trojbodové manko. FC Petržalka je po ôsmich kolách na šiestej pozícii s 13 bodmi.

V stredu sa oba celky predstavili v súboji 3. kola Slovnaft Cupu, kde si vybojovali postup ďalej. FC Petržalka vyhrala na ihrisku piatoligového FC Pata 2:1, my sme triumfovali na pôde treťoligového 1. FC Tatran Prešov 2:0.

„V Petržalke očakávam ťažký zápas, keďže sa hrá na umelej tráve. Petržalka bola vždy silným súperom, presvedčili sme sa o tom aj v uplynulej sezóne, nielen vonku, ale aj doma. Nečaká nás tam nič ľahké. Sezónu sme dobre odštartovali, len v tom musíme ďalej pokračovať. Liga je dlhá a bič plieska na konci,“ povedal pred nedeľňajším súbojom v hlavnom meste univerzál FK Poprad Viktor Maťaš.

Dobrá nálada po pohárovom zápase v Prešove

dôležitý bude zdravotný stav

V pohárovom stretnutí v Prešove dostali príležitosť v našom drese mladíci a viacerí z nich výkonom príjemne prekvapili. O tom, ktorí z nich by mohli dostať šancu aj v Petržalke sa rozhodne až tesne pred zápasom.

„V Petržalke očakávame ťažký zápas. Domáci sú na umelej tráve veľmi nepríjemní. Hrajú rýchly, technický futbal, máme sa na čo pripravovať. V sobotu odcestujeme do Bratislavy s tým, že chceme uspieť. Na umelú trávu vyjdeme po dlhšej dobe, ale dobré mužstvo vie hrať na každom ihrisku. Nebudeme hľadať žiadne alibi, ideme tam podať čo najlepší výkon a zobrať nejaké body. Zostavu budeme riešiť v sobotu na predzápasovom tréningu. Zistíme, aký máme zdravotný stav mužstva a opäť sa budeme snažiť vybrať tú víťaznú jedenástku,“ zdôraznil tréner FK Poprad Marek Petruš.

Nedeľňajší zápas 9. kola druhej ligy medzi FC Petržalka a FK Poprad odvysiela od 10.30 hod. v priamom prenose Futbalnet TV.