Po prehre v Bardejove (0:1) čaká naše druholigové A-mužstvo domáci zápas 12. kola proti MŠK Žilina B. Úvodný výkop stretnutia je v sobotu o 15. hodine v NTC Poprad. Pôjde o súboj dvoch tímov z horných priečok tabuľky. Naši chalani sú na treťom mieste, žilinská rezerva má iba o tri body menej a je piata. Aktuálna forma „Šošonov“ vzbudzuje rešpekt. V ostatných dvoch dueloch vyhrali zverenci trénera Petra Černáka rozdielom triedy, pričom svojim dvom súperom strelili až deväť gólov. Na ihrisku Slovana Bratislava B vyhrali 5:2, naposledy doma nad Podbrezovou 4:1. Bielo-modrí orli si chcú napraviť chuť po nevydarenom zápase v Bardejove pred svojimi divákmi. O aktuálnej situácii v kádri sme sa pozhovárali s trénerom Marekom Petrušom.

Prehru v Bardejove chceme odčiniť doma proti MŠK Žilina B

Marek, v sobotu privítame v NTC Poprad MŠK Žilina B. Aký zápas očakávaš?

Očakávam ťažký zápas. Žilinskí mládežníci sa súťažou dobre rozbehli a posledné dva zápasy zvládli výsledkovo veľmi dobre, keď Slovanu dali päťku a Podbrezovej štvorku. Je to silné, kvalitné mužstvo.

V tíme súpera bojujú mladíci o miesto v A-tíme MŠK Žilina. O to náročnejšie to pre nás zrejme bude. Sme na to dobre pripravení?

Snažíme sa dobre pripraviť. Mužstvo počas týždňa skvelo pracovalo. Verím, že to v sobotu odovzdáme na ihrisku a pobijeme sa o dobrý výsledok.

V ostatnom zápase nám pre zranenia chýbala trojica opôr Zošák, Kukoľ, Junior. Ako to vyzerá po zdravotnej stránke?

Zranenia sú, niektorí hráči sa dajú dokopy. Do soboty je ešte ďaleko, máme pred sebou ešte dva dni. Pevne verím, že tie zranenia minimalizujeme a že v sobotu budeme skoro kompletní.

Ako by si chcel pozvať fanúšikov, ktorí ešte možno váhajú, či v sobotu prísť alebo neprísť na štadión?

Hráme o špicu tabuľky. Posledné zápasy na domácom ihrisku neboli zlé výsledkovo, ani herne. Aj touto cestou ich chcem pozvať na štadión, lebo je dobré mať za sebou podporu diváka.