Šláger ako remeň odohráme v sobotu od 16.30 hodine na banskobystrických Štiavničkách, kde vycestujeme na stretnutie 7. kola druhej ligy. Pôjde o priamy súboj o druhé miesto tabuľky, keďže sa stretnú dva tímy, ktoré majú na svojom konte zhodne po 15 bodov a trojbodovú stratu na zatiaľ stopercentnú Dubnicu. Dukla je na druhej priečke vďaka lepšiemu skóre voči našim chalanom. Bielo-modrí orli po troch triumfoch v úvode sezóny zakopli doma proti Skalici, no potom odštartovali ďalšiu sériu víťazstiev, keď naplno zabodovali v Liptovskom Mikuláši i doma proti Komárnu. Banská Bystrica je na víťaznej vlne. Po domácej prehre v úvodnom kole so Žilinou B odštartovali zverenci trénera Stanislava Vargu päťzápasovú šnúru víťazstiev. Podarí sa nám ju v sobotu zastaviť?

„Na Banskú Bystricu sa musíme poriadne pripraviť a podať zodpovedný výkon. Ja verím, že nám to opäť vyjde,“ uviedol obranca FK Poprad Martin Luberda, ktorý v pohárovom zápase v Stropkove odohral celých 90 minút. Vonku to našim chlapcom v tejto sezóne zatiaľ ide. V dvoch dueloch získali plný počet šiestich bodov, pričom ani raz neinkasovali. V Podbrezovej vyhrali rozdielom triedy 3:0, v Liptovskom Mikuláši 2:0. Hrá sa nám azda vonku lepšie ako pred domácim publikom? „Ťažká otázka. Domáce prostredie robí svoje, ľudia určite pomôžu. Na druhej strane sme možno vonku viac uvoľnenejší. Preto je možné, že vonku sa nám bude hrať lepšie,“ zamyslel sa Luberda.

FK Poprad - tréneri
Ivan Lapšanský a Marek Petruš

nekalkulovali sme

Obaja súperi budú mať v sobotu v nohách stredajšie stretnutie. Dukla odohrala dohrávaný zápas v Púchove, naše A-mužstvo pohárový súboj v Stropkove, kde tréneri nechali oddychovať opory ako Zošák, Kukoľ, Zekucia. „V pohárovom zápase sme nekalkulovali. Postavili sme jedenástku, ktorú sme postavili. Nekalkulujeme, ideme od zápasu k zápasu. Pohárový duel máme za sebou, ideme ďalej,“ zdôraznil pred sobotňajším šlágrom v Banskej Bystrici asistent trénera FK Poprad Ivan Lapšanský. „Na banskobystrických Štiavničkách nás čaká veľmi ťažký zápas,“ stručne a jasne okomentoval Vladimír Kukoľ. „Banskú Bystricu som si bol pozrieť v zápase v Podbrezovej a musíme sa na to fakt dobre pripraviť, lebo nás tam nečaká ľahká cesta,“ dodal tréner FK Poprad Marek Petruš.