FK Poprad


Oficiálna stránka

Pred zimnou prestávkou ešte vyzveme Duklu

Ani sme sa nenazdali a už je pred nami záverečné kolo druhej futbalovej ligy v tomto kalendárnom roku. Všetkých 16 účastníkov má za sebou 16 majstrovských zápasov a pred sebou už len predohrávané 2. kolo jarnej časti. Bielo-modrí orli FK Poprad sa s jeseňou rozlúčia pred svojimi fanúšikmi. Vo volebnú sobotu o 13. hodine si to v NTC Poprad rozdáme s MFK Dukla Banská Bystrica.

Naši chlapci sa v závere jesene dostali do slušnej formy. V druhej lige ťahajú sériu troch duelov bez prehry. Po domácom víťazstve nad Bardejovom (5:2) a triumfe v Petržalke (2:1) remizovali v uplynulom kole v Dubnici nad Váhom (0:0). Medzitým sme si ešte vybojovali už po tretíkrát v rade účasť medzi najlepšou osmičkou v Slovnaft Cupe, keď sme na pokutové kopy triumfovali v Šamoríne. V tabuľke sme na 5. mieste, keď na vedúce Pohronie strácame 9 bodov.

FK Poprad
V Banskej Bystrici sme remizovali 3:3, doma chceme vyhrať

dukla menila trénera

MFK Dukla Banská Bystrica, ktorá sa po niekoľkoročnej odmlke vrátila do druholigovej spoločnosti, je na 9. mieste. Pod Urpínom počas jesene vymenili trénera, keď na miesto Dušana Tótha prišiel od 11. kola Stanislav Varga. V ostatnom kole vyhrali jeho zverenci doma nad Skalicou 3:1, keď stretnutie otočili tromi gólmi v druhom polčase. Dukla tak natiahla svoju sériu bez prehry už na číslo štyri.

„Čaká nás posledný zápas jesene. Hráme doma, určite chceme potvrdiť zisk štyroch bodov z ostatných dvoch stretnutí zvonku. Verím, že to zvládneme,“ uviedol skúsený záložník FK Poprad Štefan Zošák. V úvode jesene sme v Banskej Bystrici odohrali divoký zápas so šesťgólovou prestrelkou (3:3). „V druhej lige sú všetci súperi nepríjemní. V súťaži prevládajú útoky, preto padá veľa gólov. Treba sa dobre skoncentrovať. V ostatných dvoch zápasoch sme dostali iba jeden gól, netreba to zakríknuť. Musíme pokračovať v dobrej obrane, myslím si, že v útoku sa presadíme,“ dodal Zošák.

Po triumfe v Petržalke a remíze v Dubnici sme sa dostali v tabuľke pravdy na nulu. Ak si ju chceme počas zimnej prestávky udržať, proti Dukle musíme bodovať naplno. „Proti Banskej Bystrici pôjdeme jednoznačne za víťazstvom. Naším cieľom je víťazné ukončenie jesennej časti súťaže. Dukla je nepríjemný súper, s ktorým sme mali v druhom kole veľké problémy. Sme tu od toho, aby sme mužstvo naladili na víťaznú vlnu a pevne verím, že nájdeme recept na dobre organizovanú obranu Banskej Bystrice. Dúfam, že sa strelecky presadíme a že vyhráme,“ konštatoval tréner FK Poprad Marek Petruš, ktorému stále chýba v zostave zranený Stano Šesták. „Stano už bol s nami v tréningovom procese, ale opäť pocítil bolesť v lýtku. Verím, že v tomto poslednom zápase jesene nám pomôže,“ zaželal si Petruš.