fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Peter Dopirák – manažér mládeže FK POPRAD

Dnes Vám predstavujeme člena manažmentu FK POPRAD, Petra Dopiráka. Peter je človek, ktorý pracuje najmä v zákulisí futbalového klubu a svojou prácou vytvára zázemie pre správne fungovanie úseku mládeže. Peter sa netají tým, že v minulosti aktívne futbal nehrával, ale práca v klube si zakrátko získala jeho srdce.

Peter v klube pôsobíš posledný polrok a zastávaš pozíciu manažéra mládeže. Skús nám vysvetliť v čom spočíva tvoja práca. 

Mojou prvoradou úlohou je hlavne komunikácia s trénermi ohľadom celej logistiky v súvislosti s majstrovskými zápasmi, turnajmi resp. sústredeniami, ako je zabezpečenie dopravy, ubytovania a stravy. Táto práca spočíva taktiež v zabezpečení či už tréningových pomôcok, oblečenia, zdravotného materiálu, vo vedení všetkých štatistík a iných administratívnych záležitostí v klube.

Čomu si sa venoval predtým, ako si prišiel do FK POPRAD?

Dvadsať rokov som pracoval ako produktový manažér predaja stavebného materiálu a posledné roky pre medzinárodnú prémiovú značku v oblasti športového oblečenia. Do FK Poprad ma priviedol Martin Pohlod – súčasný športový riaditeľ mládeže, ktorého poznám už dlhšie ako skvelého človeka. Jeho predstavy a vízie fungovania práce s mládežou ma ihneď oslovili a nebolo o čom rozmýšľať.

Pôsobíš v klube ako manažér a viem o tebe, že si futbal aktívne nehrával. Ak máš čas a chuť, akému športu sa rád venuješ?

Futbal som síce aktívne nehrával ale som jeho veľkým fanúšikom. Vo voľnom čase si rád zahrám tenis a trávim ho taktiež nekonečne dlhými prechádzkami v prírode s mojim psom , kde si dokonale od všetkého vyčistím hlavu.

Futbal je odvetvie, ktoré sa v mnohom líši od tradičnej osem hodinovej práce. Čo ti za posledné obdobie futbal priniesol a čo si mu naopak musel obetovať ty?

Keď som nastúpil do FK Poprad vedel som, že moja práca nebude tradične osem hodinová, ale neberiem to ako obetu a tak to vníma aj moja rodina. Vďaka futbalu som spoznal veľa nových ľudí a za ten krátky čas mám aj skvelé zážitky.

Pracuješ s mládežou a vytváraš zázemie pre naše mladé futbalové kategórie. Ako vnímaš mládež a mládežníckych trénerov v FK POPRAD?

Práca s mládežou je veľmi pekná, ale aj zložitá. Prináša veľa energie a omladzuje. Každé z týchto detí má svoj futbalový sen, ktorý si chce splniť a rád by som svojou a prácou mládežníckych trénerov, ktorých vnímam ako veľmi pracovitých a ambicióznych prispel k jeho naplneniu.

X