Naše A-mužstvo si dnes vybojovalo postup do 3. kola Slovnaft Cupu, keď v preloženom pohárovom zápase 2. kola vyhralo v Stropkove 2:0. Bielo-modrí orli potvrdili rolu papierového favorita a ako popredný tím druhej ligy si zabezpečili postup cez domáceho treťoligistu. O víťazstve sme rozhodli dvoma gólmi v druhom polčase. V ďalšom kole nás 11. septembra čaká duel na ihrisku treťoligového 1. FC Tatran Prešov.

Do pohárového zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave s viacerými hráčmi, ktorí dostávajú v majstrovských stretnutiach menej príležitostí. Začalo sa hrať vo vlažnom tempe, čo nášmu súperovi vyhovovalo. Územná prevaha síce bola na našej strane, no do vyložených gólových príležitostí sme sa nedostali. Naopak, v polovici prvého polčasu nebezpečne vypálil domáci Bilas a jeho tečovaný pokus skončil tesne vedľa Malecovej brány. Najväčšiu šancu FK Poprad v prvej polovici mal Jančak, ktorého pohotové zakončenie z prvej skončilo na brvne domácej svätyne. Po bezgólovom prvom polčase sme potrebovali po obrátke zabrať. Po hodine hry urobili naši tréneri hneď dvojité striedanie a to im vyšlo dokonale. V 63. minúte pretavil svoj vôbec prvý dotyk s loptou striedajúci Horváth na vedúci gól – 0:1. Domácu Teslu sme až do 70. minúty prakticky k ničomu nepustili. V nej sa však vytiahol brankár Malec, keď končekmi prstov vyškriabal gólovú strelu Vargu na pravú žrď a následná dorážka zblízka skončila iba na ľavej žrdi. V záverečnej štvrťhodine sme kontrolovali dianie na ihrisku a v 90. minúte spečatil náš postup presnou strelou k pravej žrdi rýchlonohý Jančak.

FK Poprad - Stropkov
V Stropkove sme vyhrali 2:0, čaká nás Prešov

hlasy po zápase

Ľuboš Reiter (tréner MŠK Tesla Stropkov): „Videli sme veľmi kvalitný zápas, k čomu sme prispeli aj my našim výkonom. Hrali sme veľmi dobre smerom dopredu, vytvorili sme si tri čisté šance. Je veľmi ťažké, keď nedáme gól ani do prázdnej brány. Poprad má svoju kvalitu a je to ašpirant na postup do prvej ligy. Súper ma ale prakticky ničím neprekvapil. Poprad mám dobre zmapovaný, hrajú pomalý, trošku nudnejší futbal. V dnešnom zápase boli jednoznačne lepší ako my.“

Ivan Lapšanský (asistent trénera FK Poprad): „Od domácich sme čakali presne to, čo sa na ihrisku potvrdilo. Hrali súbojový, agresívny futbal, spoliehali sa na hrotového útočníka, ktorý mal celkom dobré parametre a na nejakú štandardnú situáciu. Z našej strany to bol dobrý, kolektívny výkon, zaslúžené víťazstvo.“

Martin Luberda (FK Poprad): „Čakali sme, že to bude náročné stretnutie, Stropkov vôbec nie je zlé mužstvo. Prvý polčas bol skôr bojovnejší, možno sme boli trochu ustráchaní. V druhom polčase sme to zvrátili, mali sme tam aj šťastie pri tej tyčke. Dali sme dva góly, zaslúžene vyhrali a ideme ďalej.“