fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Posledné kolo jesene v Košiciach

FC VSS KOŠICE – FK POPRAD 2:1

Popradčania prišli na Čermeľ s odhodlaním získať body na ihrisku najúspešnejšieho súpera jesennej časti. VSS Košice odohrali v doterajšom priebehu súťaže rovnako ako ostatní účastníci druhej ligy- východ, dovedna šestnásť stretnutí, počas ktorých ako jediní utrpeli len jednu prehru. Dvakrát remizovali a trinásťkrát si pripísali na konto plný bodový zisk. Poprad odchádzal na pôdu súpera s oprávneným nárokom na body, keďže aj na domácej pôde získal cennú remízu a v predošlých dueloch dokázal súpera i poraziť.

Rešpekt z doterajšej cesty VSS tu však bol, no FK Poprad vzhľadom na vývoj súťaže a svoje posledné duely prišli na ťažký košický terén s vedomosťou o potrebe každého bodu v záverečnej fáze základnej časti.

img_3551

Začiatok duelu priniesol nepriaznivý vývoj, keď sme nedokázali pokryť hráča v šestnástke, ktorý si po centri stihol „sklepnúť“ loptu k zemi a poslať ju za chrbát brankára Maleca. V ďalšom vývoji boli na našej strane výrazné bojovné výkony Maťaša, ktorý debutoval v obrane FK POPRAD a Szymona Grucu, ktorý sa vrátil na svoje tradičné krídelné miesto, z ktorého neraz efektívne hrozil súperovým obrancom. Najbližšie od súperovej brány zakončoval aj kapitán Palša, ktorý po ťažkej lopte z rohu žiaľ neumiestnil z voleja do súperovej brány. Aj bojovnosť Lukáča nám v priebehu prvého dejstva priniesla štandardné situácie, no nepodarilo sa nám pretaviť ich do gólu.

img_3659

Na druhej strane však prišiel priamy kop domácich z relatívne veľkej vzdialenosti. Strelec však kopol loptu skutočne ukážkovo a krásnym gólom ukázal efektivitu Košičanov v praxi.

Druhý polčas bol pre mňa osobne presne tým, prečo diváci chodia na futbal. Nechýbalo odhodlanie, bojovnosť, množstvo šancí a rýchle protiútoky z oboch strán. Kým my sme hrozili najmä z krídelných priestorov a ponúkali sme útočníkom centrované lopty do vápna, Košičania ani raz nevyužili pootvorené dvierka našej obrany, ktorá napomáhala mužstvu najmä v ofenzívnom ťažení. Dôkazom toho sa stal gól Erika Šuľu, ktorý dokázal po bojovnom prebratí a nahrávke Slava Kicu, spracovať loptu, položiť si ju na ľavačku a poslať Košičanom do brány parádneho angličáka.

img_3631

Šuľa s Kicom ukázali jednoduchosť futbalu, ktorá nám však v posledných zápasoch tak veľmi chýbala. Možno práve zápas s Mikulášom začal jednoduchými gólmi a priam rozprávkovo, no po neudržanej črtajúcej sa výhre sa nám vyhliadky na pohodlnú šestku začali komplikovať.

Stále však do šestky patríme a všetko máme stále vo svojich rukách. Ostáva nám dôverovať chlapcom, trénerovi, vedeniu aj realizačnému tímu, že sa s potrebou bodov popasujú a podarí sa nám úspešne zaradiť do najlepšej druholigovej dvanástky. Zatiaľ tam stále patríme!

Lukáš Marhefka

X