Pohárový zápas bude pod taktovkou Šestáka

V stredu 25. septembra odohrá naše A-mužstvo pohárový zápas 4. kola Slovnaft Cupu, keď sa od 15.30 hod. predstaví na ihrisku štvrtoligového Spišského Podhradia. Pôjde o reprízu z minulého roka, keďže pod Spišským hradom sme sa predstavili aj vo vlaňajšej edícii Slovenského pohára. Naši chalani postúpili medzi 32 najlepších tímov po víťazstvách v Stropkove (0:2) a Prešove (0:2). Spišské Podhradie si postupne poradilo vonku s Levočou (3:4), v Gelnici vyhralo 2:0 a doma s druholigovou Podbrezovou (1:0).

Zajtrajší zápas bude špecifický tím, že na lavičke FK Poprad bude chýbať trénerské duo Marek Petruš – Ivan Lapšanský. Keďže obaja sú na trénerskej stáži vo Švajčiarsku, pohárový súboj v Spišskom Podhradí povedie z trénerskej lavičky športový riaditeľ klubu Stanislav Šesták.

FK Poprad - rozcvička
V Spišskom Podhradí sa očakáva náš postup

rozhoduje sa na ihrisku

„Hoci v tomto zápase budem zastupovať Mareka a Ivana, pokračujeme v tom, ako to funguje stále. Zostavu pred zápasom mi pošle Marek. Do stretnutia nastúpime, samozrejme, s tým, že chceme postúpiť. Chceme ísť do ďalšieho kola, aby sme mali možno zaujímavého súpera. Rešpektujeme kvalitu Spišského Podhradia, ktoré pred dvoma týždňami vyradilo Podbrezovú. Určite to nebude najľahší zápas. Sme ale v úplnej pohode, dobrej forme, šancu dostanú aj tí hráči, ktorí sú v širšom kádri a hrali pohárový zápas v Prešove,“ prezradil nám Stano Šesták. Ako vníma to, že ešte nedávno obliekal dres FK Poprad ako hráč, v súčasnosti je športovým riaditeľom i viceprezidentom klubu a teraz ho čaká premiéra na trénerskej lavičke? „Beriem to úplne normálne. Povedal som, že Popradu chcem pomôcť ako sa len bude dať. Teraz to vyšlo takto, že chlapci sú na tej stáži a prídu až v piatok. Zápas sa nám preložiť nepodarilo, tak tam idem ja. Rozhoduje sa na ihrisku, hráči, ktorí dostanú šancu, musia zabojovať, aby sme postúpili ďalej,“ dodal Šesták.

Ľahký zápas pod Spišským hradom neočakáva ani skúsený obranca Peter Maslo. „Už z Ružomberka som bol zvyknutý, že sme hrávali streda – sobota. Sústredíme sa teraz na pohárový zápas, dúfam, že to zvládneme a pôjdeme ďalej. Spišské Podhradie je nepríjemný súper, vyradili aj Podbrezovú, musíme sa na to dobre pripraviť. Aj vlani to tam bol ťažký zápas, musíme to ale zvládnuť. Uvidíme, akú zostavu tréneri postavia, ja som pripravený stále, ak bude treba, pôjdem hrať,“ zdôraznil Peter Maslo.