Zajtra sa aj pre naše A-mužstvo začína pohárová púť v tohtoročnom Slovnaft Cupe. Zverencov trénerského dua Marek Petruš – Ivan Lapšanský čaká v súboji 2. kola treťoligista MŠK Tesla Stropkov. Stropkovčania vyhrali v zápase 1. kola na ihrisku štvrtoligového Sabinova presvedčivo 5:0, naši chalani mali v prvom kole voľno.

Po výbornom vstupe do novej sezóny druhej ligy stratili bielo-modrí orli prvé body v sobotu, keď v dueli 4. kola nešťastne prehrali doma s MFK Skalica 1:2. Teraz nás čaká tzv. anglický týždeň, po zajtrajšom pohárovom súboji v Stropkove sa v sobotu predstavíme v majstrovskom zápase v Liptovskom Mikuláši.

FK Poprad - Lukáš Horváth
Lukáš Horváth – FK Poprad

stropkov sa neporazí sám

„Musíme sa teraz rýchlo preorientovať na pohár. Stropkov nebude ľahký súper a určite sa neporazí sám. Aj keď hráme vonku, nič iné ako víťazstvo neberieme,“ uviedol po prehre so Skalicou stopér FK Poprad Lukáš Horváth, ktorý proti Záhorákom vyrovnával na 1:1. V Slovenskom pohári sa nám v ostatných rokoch darí. Po semifinálovej účasti nasledovali dve štvrťfinále v rade. „Každý zápas chceme vyhrať, či je to ligový alebo pohárový. Futbal sa hrá pre ľudí, chceme tu dotiahnuť kvalitného súpera zvučného mena, aby sme si to potom užili my, aj naši fanúšikovia. Naším cieľom je dostať sa čo najďalej,“ zdôraznil Horváth.

Zaujímavosťou je, že FK Poprad pocestuje do Stropkova v tomto týždni až dvakrát. V sobotu sa totiž v zápase tretej ligy Východ predstaví na ihrisku Tesly aj naša rezerva. „V stredu hráme proti treťoligistovi, kde naša povinnosť je postúpiť,“ povedal pred zajtrajším duelom tréner FK Poprad Marek Petruš.