FK Poprad


Oficiálna stránka

Pohárová púť orlov pokračuje v Šamoríne

Bielo-modrých orlov FK Poprad čaká tzv. anglický týždeň. Už dnes sa naši chlapci predstavia v osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu na ihrisku druholigového Šamorína. V nedeľu potom cestujeme na druholigový súboj do Petržalky.

V uplynulej sezóne sme sa v pohári dostali medzi osem najlepších tímov, pred dvoma rokmi sme boli dokonca v semifinále medzi štyrmi najlepšími. Náš dnešný súper, FC ŠTK 1914 Šamorín sa medzi šestnástku najlepších prebojoval po troch víťazstvách na ihriskách súperov. Postupne si poradil s ŠK Veľké Zálužie (0:8), OFK Dunajská Lužná (0:2) a MŠK Považská Bystrica (0:1). My sme rovnako uspeli v troch dueloch vonku (Stará Ľubovňa, Spišské Podhradie, Kalša) a teraz nás čaká štvrtý.

FK Poprad
V druholigovom zápase sme vyhrali v Šamoríne 4:0

nevyspytateľný súper

„V Šamoríne chceme uspieť a postúpiť ďalej. V predchádzajúcom zápase s týmto súperom sme vyhrali vysoko 4:0, ale domáci neboli vôbec zlí a my sme využili všetky naše príležitosti na strelenie gólov. V ostatných stretnutiach uhral súper niekoľko zaujímavých výsledkov doma aj vonku. Budeme si musieť dávať pozor, byť zodpovední a hlavne sa vyvarovať chýb, ktoré sme urobili aj v ostatnom dueli proti Bardejovu,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš. Po domácom výprasku s Liptovským Mikulášom (0:5) sa pred duelom s Bardejovom udialo v zostave orlov niekoľko zmien. Do hry nezasiahol zranený Šesták, ale ani dvojica obrancov Palša, Kica. „Niektorí hráči boli zranení a niektorí čakali na svoju príležitosť. Po zápase s Liptovským Mikulášom sa udiali nejaké zmeny v zostave, lebo nie všetky výkony boli v poriadku. Preto nastali zmeny z výkonnostného aj zo zdravotného hľadiska,“ ozrejmil Petruš.

Šamorín je nevyspytateľný súper. V ostatnom druholigovom súboji vyprášil doma Inter Bratislava (5:1). Naši chlapci u súpera vyhrali v tejto sezóne 4:0, no ľahký zápas to určite nebol. „V Šamoríne očakávam náročný zápas na ťažkom teréne. Bude to zrejme viac bojovnejšie, nebude sa asi dať hrať kombinačný futbal. Musíme šliapať od začiatku až do konca. Domáci boli v prvom zápase nepríjemní, uvidíme, čo nás tam čaká,“ doplnil útočník FK Poprad Štefan Holiš.

X