Poďme všetci na Liptov fandiť našim

Tri kolá ostávajú do konca druhej ligy, v ktorých už ide o všetko. Najzaujímavejší je boj o postup do prvej ligy, v ktorom je v hre ešte štvorica tímov. Najlepšie karty má v rukách vedúci FK Pohronie, ktorý má na čele tabuľky trojbodový náskok pred našim mužstvom. Tretia Skalica stráca na bielo-modrých orlov ďalšie tri body a tiež si brúsi zuby na baráž. Teoretickú šancu na barážový dvojzápas má aj štvrtý Liptovský Mikuláš. Ten stráca na náš tím osem bodov a keďže v hre ostáva ešte posledných deväť, šanca v teoretickej rovine pre Liptákov ešte stále žije.

Práve na Liptov cestujú v najbližšiu sobotu naši chlapci. Úvodný výkop stretnutia je o 17. hodine a keďže Liptovský Mikuláš je v tejto sezóne náš najbližší geografický súper, očakáva sa účasť viacerých fanúšikov z Popradu. Poďme všetci v sobotu na Liptov a nech nás je poriadne počuť.

„Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že sme vyhrali vonku jeden zápas. Do Liptovského Mikuláša ideme s cieľom bodovať. Najdôležitejšie pre nás bude neprehrať. Ľahký zápas to určite nebude. Predpokladám, že Liptáci budú hrať kombinačnejšie ako to bolo naposledy v Trebišove. Určite to bude iný zápas,“ povedal útočník FK Poprad Štefan Holiš, ktorý na Zemplíne odohral veľmi dobré stretnutie.

FK Poprad - L. Mikuláš
Na jeseň sme doma podľahli Liptákom 0:5

prelomiť nepriaznivú bilanciu

S Liptákmi nemá naše mužstvo dlhodobo priaznivú bilanciu. Na jeseň sme doma utŕžili s týmto súperom poriadnu hanbu, keď sme prehrali 0:5. O to väčšiu motiváciu a chuť máme vrátiť im to a odčiniť toto nepríjemné zakopnutie. Formu na to máme, veď z ostatných šiestich duelov sme päťkrát vyhrali a raz remizovali, pričom v štyroch týchto stretnutiach si náš brankár Knurovský udržal čisté konto.

„Liptovský Mikuláš má kvalitné mužstvo, musíme byť na to dobre pripravení. Pozeráme sa sami na seba, nie na Pohronie. Chceme si minimálne to druhé miesto udržať. Čaká nás veľmi silný, kvalitný súper, o čom sme sa presvedčili v jesennom domácom zápase. Pokúsime sa získať všetky tri body. Kabína je v poriadku, dosiahli sme zopár dobrých výsledkov. Forma je dobrá, tešíme sa na zápas. Verím, že to pre nás dopadne dobre. Určite budeme potrebovať aj podporu našich fanúšikov, verím, že ostatnými dobrými výsledkami ich prilákame na Liptov,“ zaželal si tréner FK Poprad Marek Petruš.