Podbrezová nám vrátila požičané

V záverečnom majstrovskom zápase v tomto kalendárnom roku prehralo naše A-mužstvo v stretnutí 17. kola druhej ligy doma proti FK Železiarne Podbrezová 1:2. Na dlhú zimnú prestávku tak ideme smutní, bez bodu a zimovať budeme na 4. mieste tabuľky.

Posledný zápas jesene proti minuloročnému prvoligistovi sme odohrali bez viacerých zranených hráčov a keďže niektorí ďalší síce boli na zápasovej súpiske, ale nie stopercentne v poriadku, na ihrisko vybehla pozmenená základná zostava bielo-modrých orlov. Po úvodnom oťukávaní sa v 24. minúte zrodila prvá veľká šanca zápasu, keď hosťujúci Paraj pohladil loptu hlavou tak nešťastne, že brankár Macej iba s námahou zabránil vlastnému gólu. V závere prvého polčasu sa predviedli obaja brankári, keď najprv Malec zasahoval po pokuse Chvátala a následne aj Macej po tvrdej koncovke Zekuciu. Úvod do druhého polčasu vyšiel lepšie „železiarom“. V 49. minúte trafil exportne Šulc ponad Maleca a lopta od brvna skončila v sieti – 0:1. Po hodine hry mohlo byť ešte horšie, keď Špyrka iba tesne minul pravú žrď domácej svätyne. V 69. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Gallovič, Macej jeho pokus reflexívne vyrazil a následná dorážka Arevala nemierila medzi tri žrde. V 75. minúte sme sa dočkali, keď Horváth v pozícii hrotového útočníka vyskočil najvyššie a presne umiestnenou hlavičkou k žrdi nedal Macejovi šancu – 1:1. V čase nášho rastúceho tlaku sa v 90. minúte dostala lopta k Šulcovi a ten svojím druhým gólom v zápase rozhodol o víťazstve hostí.

FK Poprad - Podbrezová
Lukáš Horváth takto vyrovnal na 1:1

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Samozrejme, je to sklamanie, s jeseňou sme sa chceli rozlúčiť domácim víťazstvom. Prvý polčas bol vyrovnaný, bez nejakých väčších šancí. Útoky sa striedali, ale hral sa medzišestnástkový futbal. V druhom polčase, po góle súpera, som urobil preskupenie hráčov. Boli sme lepším mužstvom, súpera sme pritlačili na polovicu ihriska, zaslúžene sme vyrovnali. V závere stretnutia, keď sa lámal chlieb, sme mali viacero štandardných situácií a boli sme lepší, dal súper gól po brejkovej situácii. Jožkovi gratulujem k víťazstvu. Svojmu mužstvu ďakujem za predvedenú hru v druhom polčase.“

Jozef Mores (tréner FK Železiarne Podbrezová): „Vedeli sme, že to bude nesmierne náročný zápas. Za posledné dva-tri zápasy sme trochu upravili naše myslenie. Chceli sme hrať z bloku, hlbšie, na rýchle protiútoky do odkrytých krídelných priestorov. V prvom polčase sa nám darilo hrať konštruktívne. Druhý polčas nás už súper dostal pod tlak. Musím vyzdvihnúť prácu brankára a štvorčlennej obrannej formácie. Veľmi sa tešíme týmto trom bodom. Je to veľmi náročná súťaž a bodové rozdiely sú minimálne.“

Lukáš Horváth (FK Poprad): „Je to určite obrovské sklamanie. Keď inkasujete gól v 90. minúte, viac to už bolieť nemôže, lebo už nemáte ani čas vyrovnať. Myslím si, že dnes bol futbal nespravodlivý. Nemám slov, človek už začína byť zúfalý. Myslím si, že sme si absolútne nezaslúžili prehrať za to, čo sme predviedli na ihrisku. Futbal ale nemá logiku. Aj po inkasovanom góle sme všetci verili, že to ešte môžeme otočiť. Hlavne doma máme druhé polčasy oveľa lepšie. To sa aj potvrdilo, v tom najväčšom tlaku, kedy sme verili, že to zlomíme na svoju stranu, dal súper z ojedinelej akcie gól. Nič ale ešte nie je stratené. Minulá sezóna ukázala, že všetko je možné. Na Pohronie sme vtedy strácali veľmi veľa bodov a nakoniec sme ešte mohli skončiť prví. Nič ešte nebalíme, je to futbal a ten nemá logiku, čo sa ukázalo aj dnes. Na jar sa ešte môže všetko zmeniť a otočiť.“