Pod Urpínom sme sklamali, nemáme ani bod

Sklamaní schádzali hráči nášho A-tímu z hracej plochy banskobystrických Štiavničiek, keď v šlágri 7. kola druhej ligy prehrali s domácou Duklou 0:2. Predvedená hra bielo-modrých orlov zaostala za očakávaniami. V takticky vedenom súboji sme ťahali za kratší koniec a utŕžili druhú prehru tejto sezóny, po ktorej sme na treťom mieste tabuľky.

Pod Urpínom sa od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu hral málo atraktívny futbal, ktorého dej sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Oba tímy sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu so snahou neurobiť chybu, ktorú by mohol súper potrestať. Do prvej šance sa dostali domáci, no po nebezpečnej strele z hranice šestnástky vytlačil Malec loptu na rohový kop. Odpovedali sme pokusom Zošáka, ktorému však chýbala väčšia razancia i presnosť. V 42. minúte zahral nešťastne rukou na hranici pokutového územia Kukoľ a priamy kop Polievku skončil presne pri pravej žrdi Malecovej brány – 1:0. Druhý polčas sme začali aktívnejšie. V 55. minúte sme mali výhodu priameho kopu z 18 metrov a technický pokus Kukoľa len tesne minul pravú žrď domácej svätyne. V 68. minúte sme si vypracovali najväčšiu šancu v zápase, keď po peknej kombinácii lopta po Gallovičovej koncovke iba tesne minula ľavú žrď. Keď sme sa nadychovali k záverečnému náporu, v 79. minúte po chybe Pajera unikol Vaščak a sám zoči-voči Malecovi nezaváhal – 2:0. Päť minút pred koncom sme strelili kontaktný gól, ktorý však pre ofsajd neplatil.

FK Poprad - Banská Bystrica
Zápas v Banskej Bystrici nám nevyšiel

hlasy po zápase

Stanislav Varga (tréner MFK Dukla Banská Bystrica): „Zvíťazili sme proti silnému súperovi, čo nás veľmi teší. Poprad nie náhodou hral minulú sezónu o postup do najvyššej súťaže a nešťastne neuspel v baráži. Na zápas sme sa dobre pripravili. Splnilo to účel, vyhrali sme. V prvom polčase sme mali niekoľko náznakov šancí, kde sme mohli už skôr dať gól. Mali sme dobrý týždeň i celý mesiac.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „V prvom polčase bol zápas vyrovnaný, nechceli sme spraviť chybu, dobre sme bránili. Na druhej strane smerom dopredu sme si nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť. Rozhodla situácia tesne pred odchodom do kabíny, kde sme inkasovali po priamom kope. V druhom polčase sme mali takú istú možnosť Kukoľom, žiaľ, netrafil to. Druhý polčas bol z našej strany trochu lepší, aj keď tých nepresností bolo veľa. V čase, keď sa lámal zápas a prevzali sme iniciatívu, sme Gallovičom nevyrovnali a na druhej strane po hrúbke Pajera sme inkasovali druhý gól.“

Štefan Zošák (kapitán FK Poprad): „Zápas nám úplne nevyšiel, bez nejakého vážneho ohrozenia domácej brány, až na ten gól, ktorý bol z ofsajdu. Ťažko sa hrá na remízu 0:0, nemohli sme uhrať ani bod. Keď sme dostali gól v závere prvého polčasu, mali sme druhý polčas hrať úplne ináč. Škoda, sú aj také zápasy, súper vyhral zaslúžene. Nehrali sme tak ako v predošlých zápasoch, keď sme kombinovali, držali loptu a boli nebezpeční pred súperovou bránou. Tentoraz sme nebezpeční vôbec neboli a domáci svoje šance premenili.“