FK Poprad


Oficiálna stránka

Pod Dubňom túžime po bodovom zisku

Po dvoch domácich víťazstvách nad Lipanmi a Lokomotívou Košice sa bielo-modrí orli predstavia v zápase 7. kola druhej ligy pod Dubňom. Stretnutie proti MŠK Žilina B má úvodný výkop v nedeľu o 10.30 hod.

Úvod do sezóny nevyšiel obom tímom celkom podľa predstáv. Napriek tomu sú po šiestich kolách oba celky v hornej polovici tabuľky. Naši chlapci sú na 5. mieste s desiatimi bodmi, Žilina B je ôsma, keď má iba o bod menej. V uplynulom kole si súperi počínali rozdielne. MŠK Žilina B prehral vysoko 1:5 v Skalici, FK Poprad zdolal doma Lokomotívu Košice 2:1.

„V prvom rade treba zachovať pokoru, v posledných dvoch týždňoch sme na nej pracovali. Do mužstva prichádza pohoda, musíme naďalej kvalitne pracovať. Na Žilinu sa dobre pripravíme, zanalyzujeme hru súpera. Pevne verím, že budeme úspešní,“ uviedol pred duelom v Žiline tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad
Po Lokomotíve Košice nás čaká Žilina B

máme im čo vracať

V úplnom závere uplynulej sezóny sme pod Dubňom prehrali 0:5, čo bola vôbec najvyššia prehra v celom ročníku. Súperovi teda máme čo vracať. „Bol to posledný zápas, ktorý sme trošku nezvládli. Domácich sme asi podcenili a hlavou už asi boli na dovolenkách. Preto sme dostali takú „bundu“. Vieme, čo budú hrať, musíme byť na to dobre pripravení. Musíme voziť body aj zvonku, chceme dobrým výsledkom v Žiline prilákať divákov na náš ďalší domáci zápas,“ povedal v tejto sezóne už päťgólový strelec FK Poprad Stanislav Šesták.

„V Žiline sú mladí, behaví chlapci, ktorí majú ambíciu prebojovať sa do A-tímu. Hrá sa na umelej tráve, bude to ťažký zápas. Budeme sa snažiť, bojovať a verím, že to dopadne v náš prospech,“ dodal obranca FK Poprad Slavomír Kica.