Po gólovej prestrelke máme skalp lídra

Pravé futbalové divadlo dnes predviedli hráči nášho A-mužstva v zápase jesene druhej ligy proti lídrovi tabuľky FK Dubnica nad Váhom. V gólovej prestrelke sme vyhrali nad súperom, ktorý mal po úvodných siedmich kolách na svojom konte sedem triumfov 3:2 a z tretieho miesta na neho strácame už iba tri body.

Od úvodných sekúnd sme začali s veľkou chuťou. V 8. minúte vystrihol pekné nožničky Andrić, no hosťujúci brankár Digaňa stál na správnom mieste. O päť minút na to sa po rohovom kope dostal k prudkej hlavičke Zekucia, no Digaňa znovu bravúrne zasiahol a loptu reflexívne vyrazil. Z následného rohového kopu najvyššie vyskočil Junior a loptu umiestnil hlavičkou presne k žrdi – 1:0. Silnejúci dážď skomplikoval situáciu obom tímom a hráčom sa na ihrisku dosť šmýkalo. Dubničania sa postupne osmelili a Malec musel byť pri ich nebezpečných centroch z krajov pozorný. V 40. minúte mal ich najväčšiu šancu prvého polčasu Dávidík, ktorý však napálil loptu priamo do dobre postaveného Maleca. Aj druhý polčas sme začali lepšie. V 52. minúte sme spálili hneď dve tutovky. Po individuálnej akcii Janča Digaňa dobre zareagoval a následnú dorážku Grešáka excelentne zneškodnil. Po hodine hry vyskúšal pozornosť Digaňu Zošák, no ten sa nenechal nachytať. V 65. minúte sme svoj zvyšujúci sa tlak potvrdili druhým gólom, keď Andrić prenikol po ľavej strane a zakončil presne k bližšej žrdi – 2:0. Už o päť minút sa ale hostia vrátili do zápasu, keď po rohovom kope a nedorozumení Horvátha s Malecom hlavou znížil Kuzma. V 74. minúte predviedol svoje individuálne majstrovstvo Arevalo, ktorý sa pohral s hosťujúcou obranou a zvýšil na 3:1. Z dvojgólového vedenia sme sa ale tešili iba štyri minúty. Striedajúci Vujošević sa po centri Knižku dostal až k hlavičke pred Malecom a bolo 3:2. V záverečných minútach sme taktickou hrou udržali súpera na dištanc a zaslúžene mu pripravili prvú prehru v sezóne.

FK Poprad - Dubnica
Víťazný gól strelil Arevalo

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Bol to dobrý zápas, divácky atraktívny. Som rád, že sme prvým mužstvom, ktoré pokorilo lídra tabuľky, ktorý hral dobre. O víťazstvo sme museli bojovať až do záverečného hvizdu. Teší ma výsledok, aj predvedená hra, škoda viacerých nepremenených gólových príležitostí. Situáciu sme si skomplikovali sami dvoma inkasovanými gólmi, ale to patrí k futbalu. Bolo tam zopár veľmi dobrých individuálnych výkonov.“

Matej Grešák (FK Poprad): „V závere to bolo dosť napínavé, keď sme dostali druhý gól. Našťastie sme to dotiahli do víťazného konca a máme tri body. Som rád, že mi tréner dal šancu, že mi dôveroval, snáď som nesklamal. Ďalej si budem pýtať miesto v základnej zostave. Na Dubnicu sme boli dobre pripravení, vedeli sme, že doposiaľ všetko vyhrali a chceli sme bodovať naplno. Teší ma, že sme to zvládli.“