Po famóznom obrate máme skalp lídra

Dokonalý obrat v druhom polčase predviedli hráči nášho A-mužstva v dnešnom zápase 26. kola druhej ligy, v ktorom sme porazili vedúci tím súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1. Štyri kolá pred koncom súťaže sme stiahli náskok lídra tabuľky na tri body.

Megašláger kola sme začali aktívnejšie a od úvodného výkopu sme mali loptu častejšie vo svojej moci. Hostia sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu, z ktorej podnikali ojedinelé protiútoky. V 12. minúte sa do prvej vyloženej gólovej príležitosti dostal Šesták, no jeho razantnú strelu gólman Jenčo s námahou vyrazil. V 25. minúte pohrozil opäť Šesták, no tentoraz jeho zakončeniu chýbala väčšia razancia. V 32. minúte nečakane udrelo na druhej strane, keď po rohovom kope Pelegríniho sa presnou hlavičkou prezentoval Abrahám – 0:1. Úvod do druhého polčasu nám vyšiel dokonale, keď už v 48. minúte z dobrej práce Arevala vyťažil vyrovnávajúci gól Kukoľ. Bielo-modrí orli boli pri chuti a v 55. minúte sa už takmer tešili z vedúceho gólu. Priamy kop Šestáka vytiahol brankár Pohronia zo šibenice z úrovne bránkovej čiary, no napriek protestom sa stav nemenil. Hostia sem-tam tiež pohrozili, ale vo finálnej fáze to nedotiahli do konca. V 74. minúte vymyslel Zošák parádnu prihrávku na Kukoľa, no ten mieril tesne vedľa ľavej žrde. V 81. minúte sa do tutovky dostal po ďalšom presnom centri Zošáka Jančo, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Tlak FK Poprad v závere gradoval. V 90. minúte sa v trme-vrme najlepšie zorientoval kanonier Šesták a svojím 16. gólom v sezóne rozjasal slušne zaplnené popradské tribúny.

FK Poprad - Pohronie
Gólová oslava Kukoľa po vyrovnaní na 1:1

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Som šťastný za výsledok aj predvedenú hru, ktorú dnes chlapci ukázali. Diváci, ktorí prišli v hojnom počte aj za nepriaznivého počasia, videli veľmi dobré druholigové stretnutie a dve najlepšie mužstvá v súťaži. Po inkasovanom góle sme v druhom polčase zapli na vyššie obrátky a až do konca sa nevzdávali. Gólom v nadstavenom čase sme zaslúžene vyhrali.“

Milan Nemec (tréner FK Pohronie): „Zle sa hodnotí zápas, ktorý sa stratí v nadstavenom čase, ale aj to prináša futbal. V prvom polčase sme hrali pragmatický futbal. Súper má skúsených, kombinačne zdatných hráčov. Nám vyšla štandardná situácia, mali sme nejaké protiútoky, ktoré mohli byť nebezpečnejšie pri lepšej realizácii. Po vyrovnávajúcom góle domácich sa zápas rozbil, bol zbytočne nervózny. Ukázalo sa, že tri zápasy za týždeň je pre našich mladých hráčov dosť. Nakoniec to vyústilo inkasovaným gólom v nadstavenom čase.“

Vladimír Kukoľ (FK Poprad): „Chceli sme, aby ľuďom futbal chutil. Boli tam emócie až do poslednej chvíle a asi to tak malo byť s našim víťazným gólom v samom závere. Máme pred sebou nejaký cieľ a ideme za ním. Myslím si, že od začiatku zápasu bolo vidieť, že chceme vyhrať. Pohroniu stačil aj bod a dokonca išlo do vedenia. Znova sme ukázali charakter a zápas sme dokázali otočiť.“